توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410756
فراخوان یازدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
دبیرخانه جایزه کتاب سال شعر، منتخب خبرنگاران، مهلت شرکت در دور یازدهم این جایزه را تا 28 آبان 95 تمدید کرد.
 
به گزارش الفِ کتاب، این دبیرخانه اعلام کرد: از آنجا که آثار دریافتی تعدادی از علاقه مندان به شرکت در یازدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر،منتخب خبرنگاران، از نظر ضوابط آیین نامه ای و مندرج در فراخوان، نقصی هایی داشته است، به این دسته از شرکت کنندگان تا 28 آبان ماه فرصت داده می شود تا نسبت به رفع نقص آثار خود اقدام کنند.
 
همچنین دیگر شاعران و ناشران علاقه مند که به هر دلیلی تا مهلت 14 آبان ماه موفق نشدند آثار خود را به نشانی دبیرخانه بفرستند، نیز با استفاده از همین فرصت برای فرستادن و شرکت آثار خوددر بخش های کتاب سال و ویژه شاعران بدون کتاب، تا 28 آبان ماه می توانند اقدام کنند.
 
فراخوان یازدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر، منتخب خبرنگاران، به شرح زیر است:
 
یازدهمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر، منتخب «خبرنگاران»، به روال همیشگی، در سه بخش کتاب سال، ویژه شاعران بدون کتاب و تجلیل از یک عمر فعالیت شعری، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه شعر و ادبیات، برگزار می‌شود.
 
دبیرخانه‌ی این دوره از جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال 1394 مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:
 
کتاب در سال 1394 منتشر و در شناسنامه‌ی آن درج شده باشد.
 
چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.
 
برگزیده‌ اشعار یا مجموعه‌ی گروهی نباشد.
 
علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خود را تا 14 آبان‌ماه 1395 به نشانی تهران، صندوق پستی 187 - 13355 ، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر - خبرنگاران، بفرستند.
 
در بخش ویژه هم که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه‌ی شعر منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر - تنها - از طریق نشانی پست الکترونیکی و نه پرینت‌شده، می‌توانند بفرستند:
 
‌شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) کتاب مجموعه‌ی شعر در ایران منتشر کرده یا در نوبت نشر داشته باشند.
 
البته شرکت علاقه‌مندانی که قبلا کتابی غیر از مجموعه شعر منتشر کرده‌اند یا در دست انتشار دارند، در این بخش، بلامانع است.
 
‌ مجموعه‌ی شعرها باید به زبان فارسی باشد.
 
‌تعداد شعرها بین ‌40 تا ‌50 قطعه بوده، در صورت نرسیدن به این تعداد، لازم است تعداد صفحه‌های مجموعه‌ی شعرها بین 80 تا ‌100 صفحه باشد.
 
همگی در قالب یک فایل - حتما یک فایل - وُرد، باشند. از فرستادن اثر در قالب فایل پی‌دی‌اف یا پرینت کاغذی از طریق پُست، جدا پرهیز شود.
 
‌ حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور، با هر ملیتی، آزاد است.
 
در این بخش نیز علاقه‌مندان تا 14 آبان‌ماه 1395 فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند:
 
Shaahin.fathyan@gmail.com
 
کلمات کلیدی : جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
فراخوان یازدهمین دوره جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران