توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493197
پنتاگون: ابوبکر بغدادی در تصمیم‌گیری‌های داعش شرکت ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۱
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، رهبر داعش در حال حاضر در هیچ تصمیم‌گیری در داخل این تشکیلات شرکت ندارد و افراد مسلح خود را هدایت نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اظهار داشت: ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش در هیچ عملیات روزانه داعش مشارکت نمی‌کند و هدایت عملیات افراد این گروه را برعهده ندارد. پیشتر ابو علی البصری، رئیس تیم الصقور و مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق گفته بود، بغدادی همچنان زنده و در سوریه است.

روز گذشته نیز لاهور طالبانی، رئیس سازمان اطلاعات کردستان عراق بر این خبر صحه گذاشته و گفت، بغدادی زنده و در جنوب رقه است.

این در حالی است که افراد مسلح داعش مرگ بغدادی را پیشتر اعلام کرده‌ بودند. در ژوئن گذشته نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، اطلاعاتی دارد دال بر اینکه بغدادی و ۳۰۰ فرد مسلح داعش در خاک سوریه در حمله هوایی ماه مه روسیه کشته شده‌اند.

اما دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرمیلین روز گذشته درباره گزارش‌های عراق مبنی بر زنده بودن بغدادی گفت: اخبار ضد و نقیضی درباره سرنوشت وی وجود دارد، سازمان اطلاعات ما درباره صحت و سقم این مساله تحقیق خواهد کرد.

از سوی دیگر پنتاگون اعلام کرد، صحت گزارش‌ها درباره وجود نقض‌هایی از سوی نیروهای عراقی در موصل قابل تایید نیست.

شبکه "الحره عراق" به نقل از پنتاگون در خبری فوری آورد، واشنگتن هر نوع تجاوز را رد می‌کند.
 
کلمات کلیدی : پنتاگون، ابوبکر البغدادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.