توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374991
واکنش فرمانده کل سپاه به حوادث کشمیر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مسلمانان کشمیر، تکفیری و سلفی نیستند؛ بلکه تنها مظلومانی هستند که درپی مطالبه سیاسی ساده‌ای، با سرب داغ نیروهای نظامی هند مواجه شده و به خاک و خون کشیده می‌شوند.

به گزارش صبح توس سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه اجلاس سراسری «عفاف، عزت و عشق» که در محل تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان مشهد در حال برگزاری است، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح توس، کشتار مسلمانان در منطقه کشمیر هند را مایه تأسف و سرشکستگی برای مقامات هندی خواند و اظهار داشت:بیش از ۱۲ روز است که مردم مظلوم کشمیر با گلوله‌های نظامیان هندی سرکوب می‌شوند و ۵۰ شهید و ۳ هزار مجروح حاصل این جنایت بزرگ بوده است. اخباری که از کشمیر به دست می‌رسد، ناراحت‌کننده و مایه نگرانی است و امیدواریم تا مقامات کشور هند به خود بیایند.

وی افزود: جریان حاکمیتی در کشور هند که همواره در تمامی دیدارها و سخنرانی‌های خود، سعی می‌کردند تا فاصله ایمنی را از مستکبران عالم حفظ کنند، نباید با چنین اقدامات ضد انسانی و مغایر با حقوق بشر، زمینه‌ساز خوشحالی صهیونیسم جهانی و آمریکایی‌ها شوند و دست به اقداماتی بزنند که تنها در تعبیر آمریکایی حقوق بشر، مشابهاتی از آن یافت می‌شود. مسلمانان کشمیر، تکفیری و سلفی نیستند؛ بلکه تنها مظلومانی هستند که درپی مطالبه سیاسی ساده‌ای، با سرب داغ نیروهای نظامی هند مواجه شده و به خاک و خون کشیده می‌شوند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ضرورت نمایش یک واکنش درخور از سوی دستگاه دیپلماسی کشور گفت: طبعاً نقش وزارت امور خارجه در اتخاذ موضعی انقلابی در قبال این جنایت ضد بشری در کشمیر بسیار مهم است. واکنش سریع و درخور شأن دستگاه دیپلماسی می‌تواند موضع حمایتی جمهوری اسلامی و ملت ایران را از مظلومان عالم نشان دهد و برادری ملت عزیز ایران، تسلی قلب‌های داغدار مردم مظلوم کشمیر هند باشد.
 
کلمات کلیدی : کشمیر هند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.