نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442120
مدیرعامل شرکت ملی نفت اعلام کرد
اکتشاف ۱۵ میلیارد بشکه ذخایر نفتی جدید
مدیر عامل شرکت ملی نفت تولید نفت ایران را روزانه ۳.۹ میلیون بشکه اعلام کرد و گفت: ۱۵ میلیارد بشکه ذخایر درجای نفتی جدید کشف شده است که ۲ میلیارد بشکه آن قابل برداشت است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
به گزارش الف، علی کاردر در یک نشست خبری در وزارت نفت اظهار داشت: قبل از رفع تحریم فروش نفت 75 میلیون بشکه میعانات گازی ذخیره شده روی آب داشتیم اما این میزان در یک سال گذشته کاهش یافته و در حال حاضر 25 میلیون بشکه میعانات گازی روی آب داریم که انتظار داریم تا پایان فروردین به فروش برسد.

وی میزان تولید نفت ایران را 3.9 میلیون بشکه در روز اعلام کرد و گفت: در حال حاضر صادرات نفت ایران 2.325 میلیون بشکه در روز و میزان صادرات میعانات گازی هم 650 هزار بشکه در روز است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت تولید نفت ایران با بیان اینکه 15 میلیارد بشکه ذخایر در جای نفتی جدید کشف شده است که 2 میلیارد بشکه از آن قابل برداشت است، ادامه داد: در عین حال 66 TCF ذخایر گاز جدید در کشور کشف شده است که 37 TCF آن قابل برداشت است.

وی با بیان اینکه ضریب بازیافت متوسط در میادین ما 36.81 درصد است، گفت: به همین دلیل رتبه اول ذخایر هیدروکربوری جهان را داریم. کل ذخایر هیدروکربوری ایران شامل گاز، نفت و میعانات گازی در مجموع معادل 1140.20 میلیارد بشکه ذخایر در جا است که 345.52 میلیارد بشکه از آن قابل برداشت است.
 
ادامه دارد...
 
کلمات کلیدی : صادرات نفت+ اکتشاف ذخایر نفتی جدید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۵:۳۸:۱۴
حالا هی غصه برای نسل آینده بخوریم و نسل فعلی را با این چماق رها. (4150795) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۱۲:۱۱:۲۲
کلی امار اکتشاف واختراع وسایر امار ها در کشور داریم ولی اکثرا شرمنده اهل وعیال هستیم (4152112) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.