نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501601
مدیران نالایق به مثابه کودکان شیرخوار
بخش تعاملی الف - حمید نجف
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵

به نسبت كودكان هم سن و سال خود ديرتر شروع به راه رفتن كرد؛ هر چه پدر تدبير مي كرد؛ دلسوزي مادرانه آن را  ذوب مي نمود؛ نه درس درستي خواند و نه سراغ كسب و كار و حرفه اي رفت؛ عاطل و علاف بود تا اينكه نهايتا باز هم با فشار مادر؛ پدر پس از خريد مدرك با هزار پارتي او را بر سر كاري گذاشت؛ مديريت يك شركت دولتي؛ شركتي كه تقريبا داراي شرايط مشتركي با خود او بود؛ او وابسته به شير مادر بود و شركت وابسته به شير نفت.

يكي از بزرگترين گرفتاري هاي صنعت ما به ويژه صنايعي چون خودرو؛ هوايي و ساير صنايع دولتي و خصولتي  ناشي از توجه بيش از حد دولت و حمايت كوركورانه از آن است. صنايع وابسته اي كه به جاي مديريت صحيح و اصلاح ساختار هر از چندي با تزريق شير نفت جان مي گيرد و به سرعت به حالت اوليه خود باز مي گردد؛ سيكل پيوسته اي كه متاسفانه همچنان ادامه دارد.

اين شركت هاي درمانده بيش از حمايت مالي نياز به تدبير دارند؛ تا كي قادريم بودجه عمومي را به پاي بي عقلي؛ ساختار معيوب و سو مديريت كودكان وابسته بريزيم؛ بعضي از مديراني كه باعث و باني بسياري از ورشكستگي ها و زیان های کلان مالی ما، ناشي از سهل انگاري آنان است. كودكاني كه نه بر اساس كارآفريني بلكه بر پايه مديريت هزينه اي پرورش يافته اند؛ چگونه قادرند يك شركت معظم و اتفاقا وابسته به دولت را به سر منزل نجات برسانند.

 بعضي از اين كودكان تشويق را بسيار دوست دارند، از نقد گريزانند؛ مغرور و متكبرند، تابعه نظر هيچكس نيستند؛ علاقه وافري به ميجزگويان دارند، اين دسته از مديران از زيان و ورشكستكي باكي ندارند؛ حوصله كار ندارند؛ به روزمرگي و تفريح با پول پدر يا دولت بسيار علاقمند هستند؛ نگران نتيجه كار نيستند؛ اصلا نتيجه كار برايشان اهميتي ندارد. چه بسيار كارخانجات و شركت هايي كه به دست اين حضرات به خاكستر نشست و ويران شد و چه بسيار شركت هاي كه همچنان با تزريق نقدينگي بصورت مرده متحرك ادامه مي دهند.

اين كودكان سلطان توجيه هستند؛ از زمين كج و حقوق كارگر بگيريد تا حربه تحريم و ديگر موارد؛ براي انجام كار از مديريت دولتي مي نالند از معذوريت ها مي گويند اما از طرف ديگر هزاران كار خلاف و غير قانوني را با صدها روش و دوز و كلك در همين ساختار دولتي به سر انجام مي رسانند. هميشه خادم خود هستند و تخريبچي محل تحت امر خود نه بيلان عملكرد درست و درماني دارند و نه كاركرد صحيحي اما هميشه و در سر همه صحنه هاي تقسيم پست و انتخاب كابينه حي و حاضرند.

هر چند مي دانم كه اين توصيه هرگز عملي نخواهد شد اما به تمام كساني كه مسئوليت تقسيم مناسب و پست ها را دارند پيشنهاد مي كنم كه قبل از هر اقدامي كارنامه و رزومه دقيقي از افراد داشته باشند تا ملت كمتر گرفتار اين نوع كودكان بالغ شوند.
 
کلمات کلیدی : حمید نجف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۶:۵۰:۵۵
خوب چرا نمي كذارشون كنار از راس شروع كن (4519542) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۷:۲۱:۳۶
بنده بازنشسته یکی از کارخانجات دولتی هستم ؛ بعد از سالها کار کردن در این شرکت اعتقاد دارم ؛ بیشتر مدیران دولتی بدنبال منافع خود هستند و منافع شرکت و مردم برایشان هیچ گونه اهمیتی ندارد
تنها راه بهبود وضعیت اصلاح ساختار ؛ نظارت دقیق و سختگیرانه ؛ گره زدن سرنوشت کاری ، زندگی و حتی حیات مدیران دولتی به سود و زیان شرکت ؛ اجرای اصل 44 قانون اساسی و رهایی دولت و مردم از اینگونه شرکتها (4520116) (alef-13)
 
کیوان سپانلو
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۸:۰۸:۵۱
با سلام و احترام
خود خواهی و خود بینی آیین کرامت نیست
هر کس ز کرم دور است شایان محبت نیست (4520877) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۵:۰۶:۲۹
اگر قرار به كنار گذاشتن مديران نالايق باشد كل سيستم اداري ايران عوض مي شود كارها خواهد خوابيد چون تمامي افراد وابسته اند و هيچ كدام با شايستگي سركار نيستند . من از وزراي محترم خواهش مي كنم كم كم اين كار را بكنند و مديران لايق را جايگزين كنند كه چرخه كار اداري نخوابد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4521917) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.