توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435605
دیده‌بان حقوق بشر: ترامپ تهدیدی جهانی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
دیده‌بان حقوق بشر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا را تهدیدی برای حقوق بشر دانست و کمپین او را "تصویر زنده‌ای از سیاست عدم تحمل" توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دیده‌بان حقوق بشر همزمان با انتشار گزارش خود در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا پس از یک کمپینی که "تنفر و عدم تحمل" را تحریک کرد و موجب افزایش نفوذ آن دسته از احزاب سیاسی در اروپا شد که حقوق جهانی را رد می‌کنند، سیستم حقوق بشری پسا جنگ را به خطر انداخته است.    

در گزارش جدید دیده‌بان حقوق بشر با عنوان "گزارش جهانی" به تحلیل کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ جمهوری‌خواه پرداخته شده و به لحن او به عنوان عاملی "نگران‌کننده" برای نقض حقوق بشر اشاره شده است.

در این گزارش به نقل از کنت راث، مدیر اجرایی دیده‌بان حقوق بشر آمده است: کمپین ترامپ مملو از پیشنهاداتی بود که می‌تواند به میلیون‌ها تن از مردم آسیب بزند؛ از جمله طرح‌هایی که شامل اخراج گسترده مهاجران می‌شود، حقوق زنان و آزادی رسانه‌ها را محدود می‌کند و استفاده از شکنجه را ترغیب می‌کند.‌

او افزود: اگر ترامپ این طرح‌ها را رد نکند، دولت او با خطر ارتکاب نقض های حقوق بشری گسترده در ‌آمریکا و کاهش باور دو حزبی و دیرینه می‌شود؛ با این حال اگر با اصلاحاتی انجام شود،‌ مبتنی بر دستور کار سیاست خارجی حقوق بشری می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر در ادامه گفت، سیاستمدارانی در اروپا به علاوه ترامپ، می‌توانند منجر به "حکومت استبدادی" شوند.

کنت راث نوشت: ترامپ و بسیاری از سیاستمداران در اروپا با توسل به نژادپرستی، بیگانه‌هراسی، زن‌ستیزی و بومی‌گرایی به دنبال قدرت‌ هستند. همه آنها مدعی هستند که مردم نقض‌های حقوق بشری را که لازمه تضمین مشاغل، ‌پرهیز از تغییر فرهنگی و یا جلوگیری از حملات تروریستی است، می‌پذیرند. در حقیقت، بی‌توجهی و بی‌اعتنایی به حقوق بشر مسیر احتمالی به سمت حکومت استبدادی است.

دیده‌بان حقوق بشر، گروه جهانی غیر دولتی و غیر انتفاعی است که درباره شرایط حقوق بشری در ۹۰ کشور تحقیق کرده و گزارش می‌دهد. این گزارش جدید به تحلیل انتخابات آمریکا و نیز سیاست‌ در سراسر اروپا اختصاص داشت.
 
کلمات کلیدی : دیده‌بان حقوق بشر + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.