توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 242005
آیین رونمایی از رمان «مفتون و فیروزه» اثر سعید تشکری در خانه هنرمندان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
کتاب نیستان آیین رونمایی از رمان «مفتون و فیروزه» را با حضور چهره های برجسته حوزه ادب و هنر برگزار می­کند.

به گزارش الفِ کتاب، «مفتون و فیروزه» رمانی است دو جلدی که به تعبیر سعید تشکری، نویسنده اثر، می توان آن را تاریخ خصوصی ملت ایران در قالب داستان و رمان پنداشت و جدای از آن می­ شود به سادگی و با اطمینان خاطر عنوان داشت که این رمان و آنچه به عنوان سیر داستانی در آن یاد می ­شود چیزی بیشتر از تاریخ خصوصی و شناسایی پرده­ای مغفول و ناشناخته از تاریخ انقلاب است که برای نخستین بار از زاویه دید فعالان فرهنگی و نه سیاسی روایت می­ شود.

«مفتون و فیروزه» تاریخ شکل ­گیری و جهت­ یابی جریان روشنفکر دینی در بستر هنر تئاتر در ایران است؛ که در مقابله آشکار با هنر بی­ مغز و آوانگارد غرب­زده دورانش، به دنبال چیزی بیشتر از هنر برای هنر است و به همین خاطر مانیفست فعالیت فرهنگی «مفتون و فیروزه» را می­ توان نخستین مانیفست فرهنگی مبارزات منجر به پیروزی انقلاب و نخستین جرقه­ های پیوند میان جریان هنر و اندیشه ناب دینی در تاریخ ایران دانست که امروز تبدیل به جریانی کاملاً مستقل و ریشه­ دار شده است.

مراسم رونمایی از این رمان با حضور چهره­ هایی همچون؛ دکتر مجید سرسنگی، دکتر حسین انتظامی، محمد رحمانیان، سید مهدی شجاعی، سعید تشکری و دیگر مسئولین و هنرمندان حوزه ادب و هنر، در روز چهارشنبه بیست و ششم شهریور ماه، از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در محل خانه هنرمندان، سالن شهنازی برگزار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : سعید تشکری + نشر نیستان + مفتون و فیروزه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
آیین رونمایی از رمان «مفتون و فیروزه» اثر سعید تشکری در خانه هنرمندان