توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472000
نجفی: روحانی۵۶درصد آرا را در نظرسنجی‌ها دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۸
نجفی تاکید کرد: نظر سنجی‌ها حاکی از این است که روحانی ۵۶ درصد آرا را دارد اما نباید به این دل خوش کنیم.

 به گزارش ایلنا، محمد علی نجفی گردهمایی اصلاح‌طلبان در مجموعه ورزشی انقلاب گفت:  از اینکه امروز در این محفل پر هیجان جمع شدید تشکر می‌کنم این حضور هوشمندانه نه به خاطر مسائل صنفی است بلکه برای تصمیم جمعی است . امروز در کنارمان انبوهی از فرهنگیان حضور یافتند تا رسالت خود  را به سرانجام برساند فرهنگیان به این شعور رسیدند که این حضور برای تداوم شعور و آگاهی است.

او افزود: این دولت توانست اقتصاد کشور را از کشتی به گل نشسته نجات دهد. روز جمعه رخداد بزرگی در کشور ما پدید می‌آورد. مردم باید در فضای آرام تصمیم گیرند اما دیدیم برخی از کاندیداها سعی کردند فضا را به سمت تهدید و تهمت تخریب ببرند و در این فضای گل آلود ماهی خود را بگیرند اما ما باید هوشیار باشیم. باید برنامه و کارنامه کاندیداها را معیار قرار داد. به جز روحانی و جهانگیری هیچ کدام برنامه‌ای جز  وعده دادن به مردم نداشتند.

نجفی یادآور شد: قالیباف گفت سوال غلط از ما می‌کنند که برنامه شما چیست کشوری که سند چشم انداز دارد نیاز به برنامه ندارد. معلوم می‌شود او حتی این سند را مطالعه نکرده است و یک سند یک و نیم و نیم برگی که برنامه کشور را تشکیل نمی‌دهد این فقط یک آرزو است که تا این سال به چنین شرایطی برسیم. متاسفانه در مناظره‌ها از سوی رقیب برنامه‌ای در اختیار ملت ایران قرار نگرفت که بتوانند تشخیص دهند کدام به سمت تعالی کشور می‌روند.

 این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: کاندیداها به جای وعده کارنامه خود را ارائه دهند که مردم بفهمند در برابر شعارهای که می‌دهید توان اجرای شعارهای خود را دارید؟ که در مقابل این خواسته به ما می‌گویند شما دارید رقیب‌هراسی می‌کنید. خب آنچه می‌گویید باید با توان‌مندی  شما سازگاری داشته باشد. باید توضیح داده شود که تغییر موضع قالیباف برای چه بوده است.

او یادآور شد: شما که بستنی ۴۰ هزار تومانی در برج میلاد سرو کردید چگونه شعار ۴ درصدی می‌دهید. کسانی هستند که تحت تاثیر این شعار و وعده‌ها قرار گیرند. وظیفه ما این است که مردم را آگاه کنیم وظیفه ما فقط حضور در پای صندوق  رای نیست باید در این چند روز کار کرد که روحانی با رای بالا پیروز شود. جریان مقابل دولت به دنبال این هستند که رای خاکستری‌ها به پای صندوق رای نیایند چون می‌دانند که اگر بیایند به روحانی رای می‌دهند. در مر حله اول باید مردم را تشویق به رای کنیم. باید مردم را آگاه کنیم. در مناظره ها معلوم شد شعارهایی مطرح شده پشتوانه اجرایی ندارد. نظر سنجی‌ها حاکی از این است که روحانی ۵۶ درصد آرا را دارد اما نباید به این  دل خوش کنیم لذا اگر ۶۵ درصد رای بیاورد می‌توانند در مقابل رقیب بایستد .

نجفی خاطرنشان کرد: ۴ سال آخر ۸۸ تا ۹۲ را اگر با ۴ سال روحانی مقایسه کنیم درآمد نفتی دولت پایین بود و این به خاطر آن بود که نفت از بشکه‌ای ۱۰۱ دلار به ۳۰ دلار رسید و این افت قیمت توسط دولت با افزایش فروش نفت جبران شد. در اینجا بود که دولت توانست تا حدودی افزایش حقوق کارکنان را داشته باشد اما قطعا کافی نیست. امید است که دولت در چهار سال آینده مشکل آموزش و پرورش و تمامی کارکنان غیر از فرهنگیان را حل کند.

او عنوان کرد: مانیفست دولت دوازدهم در باب فرهنگیان که مطالبات جدی این قشر بعلاوه بازنشستگان است را تا چند روز دیگر آماده می‌کنیم تا منزلت و شان فرهنگیان مشخص شود و به رسمیت شناخته شود. آقای رییسی چندین بار اعلام کردند که در صندوق فرهنگیان اختلاس شده و هر فرهنگی سهمش که ۸ میلیون بوده چپاول شده است. در اینجا و در پاسخ به ایشان باید گفت که مقداری مطالعه خود را بالا ببرید و اطلاعات غلط ندهید. نکته دیگر این است که متاسفانه چند تن از فرهنگیان در زندان هستند که خواستار آزدای آنها و پیوستن به جمع فرهنگیان برای ادامه رسالت مقدس خود هستیم. در  اینجا از مقامات قضایی می‌خواهیم که آزادی آنها صورت بگیرد.

نجفی تصریح کرد: در مورد استراتژی آقای قالیباف باید به این نکته اشاره شود که اولین تناقض ایشان حضور ۳ باره ایشان برای انتخابات است و از این جهت باید دید که در انتخابات بعدی چگونه خواهند آمد. چرا که ایشان دیگر شهردار تهران نخواهند بود. بخشی از گفتمان ایشان به احمدی‌نژاد سال ۸۸ برمی‌گردد  و از روی استراتژی ترامپ هم کپی‌برداری مختصر کرده است و همین موضوع باعث شده تا یک مغلطه‌ای از سوی ایشان به پا شود. از این جهت همانطور که در روزهای گذشته نباید گفتمان جریان پوپولیسم را باور می‌کردیم. همین رفتار را باید در انتخابات شورای شهر داشته باشیم تا جلوی رانت‌خواری و چپاول را بگیریم.

او با بیان اینکه آنهایی که می‌گویند تخلفی در املاک نجومی صورت نگرفته چرا نمی‌گذارند تحقیقات صورت بگیرد، گفت: اصلی‌ترین چهره‌های اصلاح‌طلب امروز در لیست شوراهای شهر حضور دارند و از این جهت باید تمامی آنها را در دایره نگاهمان قرار دهیم. چراکه رای به ۲۱ نفر یعنی رای به اعتدال و عقلانیت. چراکه در دوران قبل این اشخاص نادیده گرفته شدند اما تخصص‌های بسیار بالا و کارنامه‌ای شفاف دارند. در این راستا انتخاب شهرداری شایسته برای تهران رقم خواهد خورد و همگان باید برای آن تلاش کنیم.
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۹:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۲۲:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۰۰:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۹:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۲۲:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۲۲:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۲۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۲۲:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۲۱:۰۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۲۱:۲۴
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات ۹۶+نظر سنجی انتخاباتی+نجفی+روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.