توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468348
طرح روسیه برای ایجاد مناطق امن در سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۹
در نشست امروز قرار است روسیه یک طرح ارائه دهد که بر اساس آن نیروهای ترکیه در کنار نیروهای روسیه برای نظارت بر آتش‌بس وارد برخی مناطق شوند و در خط جداکننده میان مخالفان و دولت سوریه مستقر شوند.

به گزارش عصر ایران، یک منبع آگاه در وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرد که ایجاد مناطق امن یکی از موضوعات نشست امروز آستانه درباره مسئله سوریه می‌باشد.


یک مقام وزارت خارجه قزاقستان که نام آن ذکر نشده به خبرنگار سکای نیوز عربی در آستانه گفته است که در نشستی که قرار است عصر امروز چهارشنبه 14 اردیبهشت‌ماه برگزار شود به موضوعات نظارت بر آتش‌بس، مبادله زندانیان میان دولت سوریه و مخالفان و همچنین ایجاد مناطق امن در سوریه پرداخته شود.

شبکه آر تی روسیه هم این خبر را منتشر کرده است.

این نخستین باری است که موضوع ایجاد مناطق امن در مذاکرات دولت سوریه و مخالفان مطرح می شود.
همچنین این برای اولین باری است که در نشستی به ریاست روسیه موضوع ایجاد مناطق امن در سوریه به بحث گذاشته می شود.


قزاقستان: ایجاد منطقه امن در سوریه؛ موضوع نشست امروز آستانه

"الکساندر لاورنتیف" نماینده پوتین در امور سوریه ریاست نشست امروز نمایندگان دولت سوریه و مخالفان در آستانه را بر عهده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، در نشست امروز قرار است روسیه یک طرح ارائه دهد که بر اساس آن نیروهای ترکیه در کنار نیروهای روسیه برای نظارت بر آتش‌بس وارد برخی مناطق شوند و در خط جداکننده میان مخالفان و دولت سوریه مستقر شوند.

در این نشست که از سه‌شنبه 12 اردیبهشت‌ماه در آستانه پایتخت قزاقستان در حال برگزاری است "استفان دی میستورا" نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، "محمد علوش" رئیس هیأت مذاکره کننده نماینده مخالفان مسلح سوریه و "بشار الجعفری" رئیس هیأت مذاکره کننده دولت سوریه حضور دارند.
هیأت‌هایی از ایران و آمریکا نیز در این نشست حضور خواهند یافت.

پیش از این دونالد ترامپ خواستار ایجاد مناطق امن در سوریه بود. ترکیه، عربستان، قطر و چندین کشور اروپایی نیز خواستار این امر بودند اما روسیه، دولت سوریه و ایران با این امر مخالف بودند.

اگر همانطور که این منبع آگاه اعلام کرده است مسئله ایجاد مناطق امن در نشست امروز مطرح شود این به معنا خواهد بود که روسیه با ایجاد مناطق امن در سوریه موافقت کرده است.
 
کلمات کلیدی : روسیه+مناطق امن+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.