توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492747
واشنگتن پست: ترامپ غیر استاندارد است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲
روزنامه واشنگتن پست روز یکشنبه در یک مقاله تحلیلی نوشت: مردم آمریکا اکنون فکر می کنند دونالد ترامپ، رییس جمهوری زیر استاندارد است.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه واشنگتن پست، ارگان رسمی دولت های نئولیبرالیستی درون حاکمیت آمریکا از هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه که به طور سنتی با دولت پوپولیستی ترامپ تعارض دارد، شبکه خبری فاکس نیوز یک ماه پس از انتخاب ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، یک نظرسنجی در مورد اینکه آیا ترامپ، رییس جمهوری بالای استاندارد است یا زیر استاندارد، برگزار کرد.
پاسخ ها که به طور جداگانه توسط طرفداران حزب های دمکرات و جمهوریخواه، پردازش شده بود، نشان داد که سه چهارم از جمهوریخواهان او را بالای استاندارد و سه چهارم دمکرات ها او را زیراستاندارد دانسته اند.
فاصله موجود در مطالبات دو حزب در مورد ترامپ، از مطالبات این احزاب از رییسان جمهوری قبلی بیشتر بود. تنها ده در صد دمکرات ها و 20 درصد جمهوریخواهان گفته بودند که ترامپ در حد یک رییس جمهوری استاندارد است و 39 درصد او را زیر استاندارد دانستند.
نتیجه نظرسنجی که روز یکشنبه منتشر شد در این راستا، پیام بدی برای ترامپ داشت. به طوری که شکاف عمیقی بین طرفداران حزب های دمکرات و جمهوریخواه را نشان می دهد. بیش از سه چهارم دمکرات ها، عملکرد ترامپ را بدتر از رییسان جمهوری قبلی دانستند از جمله 62 درصد آنان، ترامپ را دارای بدترین کارنامه ممکن دانستند. 
اما 57 درصد جمهوریخواهان گفتند که عملکرد او بهتر از استاندارد بوده و 47 درصد بر این باور بودند که کارنامه ریاست جمهوری او خیلی بهتر است.
این نظرسنجی نشان می دهد که ترامپ کمترین توقعات دمکرات ها را برآورده کرده، در صورتی که جمهوریخواهان می گویند او کارنامه ای بالاتر از سطح توقعات آنان دارد.
به طور کلی، نیمی از جمعیت آمریکا فکر می کنند عملکرد ترامپ بدتر از رییسان جمهوری قبلی بوده است و به نظر چهار نفر از هر 10 نفر، او کارنامه بسیار بدی داشته است. 23 درصد آمریکایی ها نیز می گویند او رییس جمهوری خوبی است.
در سطحی گسترده، در پاسخ به سئوالی در مورد اینکه آیا ترامپ عملکرد خوبی دارد، دمکرات ها فکر می کنند ترامپ کارنامه ضعیفی داشته است، اما جمهوریخواهان او را رییس جمهوری خوبی می دانند. 
این نظرسنجی به نوعی علاقه مندی و تمایلات سیاسی پرسش شوندگان را نیز منعکس می کند. به این ترتیب که هواداران جمهوریخواهان، کار او را تایید می کنند و در عین حال یک سوم یا 30 درصد پرسش شوندگان فکر می کنند که عملکرد او مانند رییسان جمهوری پیشین ایالات متحده بوده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+واشنگتن پست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.