توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422942
جزئیات سوال نمایندگان از ظریف/ امیرعبدالهیان شب حمله احتمالی آمریکا خانواده خود را از سوریه خارج نکرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
طرح سوال از محمد جواد ظریف وزیر امروزخارجه کشورمان از سوی برخی از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد.

محمد جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درگفت و گو با میزان اظهار کرد: طرح سوال از ظریف وزیر امور خارجه کشورمان از سوی بنده و چند تن از نمایندگان از  جمله عباس گودرزی نماینده بروجرد، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، سید صادق طباطبایی، ذبیح نیک فر و اکبر ترکی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد تا برای بررسی به کمیسیون تخصصی ارجاع شود.

وی افزود: این طرح سوال پیرو برکناری امیر عبداللهیان از سوی برخی از نمایندگان صورت گرفت.

عضوکمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: پیرو برکناری دیپلمات انقلابی امیر عبدالهیان شاهد برکناری دیپلمات انقلابی و مقاوم جمهوری اسلامی ایران که دراوج حوادث و بحران های آن منطقه ثابت قدم در آن سنگر ماند و  حتی خانواده خود را درشبی که قرار بود آمریکا  حمله گسترده خود را به سوریه آغاز کند از آن کشور خارج نکرد چرا در اوج  حوادث سوریه این دیپلمات ایرانی شبانه به تهران برگردانده شد بدون اینکه جایگزین مناسبی برای وی انتخاب شود از این روظریف باید در این باره پاسخ بدهد.

کریمی قدوسی خاطر نشان کرد: در این شرایط منطقه هیچ  کشوری دست به اقدامات نسنجیده نمی زند مگر اینکه بخواهد به جریانی امتیاز بدهد از این رو سیاست وزارت خارجه در دفاع از جریان مقاومت در این شرایط حساس به شدت زیر سوال است.

وی گفت: وزارت خارجه می توانست شیبانی را با یک حکم ویژه در سنگر سوریه حفظ کند تا اوضاع کشور سوریه تثبیت شود ولی این اقدام را نیز انجام نداد از این رو بنده پیرامون این موضوع طرح سوالی را از ظریف وزیر امورخارجه مطرح کردم و وی باید پس از بررسی این موضوع واعلام وصول شدن آن در مجلس پاسخگوی نمایندگان باشد.
 
کلمات کلیدی : محمد جواد ظریف+ وزیر امور خارجه + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.