نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 364947
در بازدید از کارخانه های صنعتی پاکدشت:‌
جهانگیری آنهایی که دنبال بدنام کردن مدیران کشورند، راه اشتباه می‌روند/ آیه یاس خواندن هم حدی دارد
بخش خبری الف، 1 تیر 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: هرکس به دنبال بدنام و بی‌اعتبار کردن مدیران کشور است، راه اشتباه می‌رود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور امروز(سه‌شنبه) در نشست با مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان پاکدشت با بیان اینکه ممکن است در بهترین شرایط اقتصادی نیز برخی واحدهای تولیدی دچار مشکل باشند، گفت: عده‌ای طوری صحبت می‌کنند که گویی گرد مرگ بر سر واحدهای تولیدی پاشیده شده و تولید و کار در کشور رو به موت است. عده‌ای می‌خواهند به مسائلی بپردازند تا ذهن مدیران و جامعه را به سمت مسیر دلخواه خود هدایت کنند اما نباید اجازه بدهیم تا فضای امید در جامعه از بین برود.

وی با تاکید براینکه نباید مردم به آینده کشور و فرزندانشان مأیوس شوند تصریح کرد: دلسوز نظام در مقطع فعلی که حوادث دلخراشی در کشورهای اطراف ایران وجود دارد کسی است که مانع از یأس و ناامیدی مردم شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه عده‌ای آنچنان تبلیغ می‌کنند که کارخانه‌های لوازم خانگی یکی پس از دیگری از بین رفته و یا در آستانه نابودی است در حالی که امروز از واحد تولیدی لوازم خانگی بازدید کردم که نه تنها با نهایت ظرفیت مشغول کار است بلکه هیچ کالایی انباشته شده در انبار نداشته و محصولاتش به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

جهانگیری تصریح کرد: وقتی شنیدیم کارخانه ارج تعطیل شده به شخصه ناراحت شدم اما عده‌ای طوری تبلیغ کردند که انگاری همه تولیدکنندگان لوازم خانگی یکی پس از دیگری در حال تعطیلی است اما این حرف درست نیست. در همین بازدیدی که امروز انجام گرفته است یکی از این واحدها محصولات لوازم خانگی تولید می‌‌کرد و شرایط بسیار خوبی هم داشت و فروش‌شان هم به گفته مدیر این واحد تولیدی بسیار خوب بود.

جهانگیری با اشاره به آشنایی خود با فضای کار تولیدکنندگان گفت: در طول دوره پنج ساله‌ای که وزیر صنایع و معادن بودم هر سال بخش صنعت رشد دو رقمی داشت اما اگر همان موقع نیز سوال می‌شد که آیا وضعیت صنایع کشور چگونه است پاسخ می‌دادم درصدی از واحدها مشکل دارند و برخی از آنها نیز تعطیل شده‌اند.

وی ادامه داد: هر واحد تولیدی و صنعتی ممکن است با بحران روبرو شود اما باید برای ادامه تولید به آن واحد فرصت داد و راه حل یافت تا آن واحد صنعتی سرپا شود و ادامه کار دهند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید براینکه باید به صنعت و تولید کنندگان کشور اعتماد داشت تصریح کرد: تولید کنندگان ظرفیت و سرمایه کشور هستند. تولید کننده‌ای که توانسته ۸۰۰ نفر نیرو داشته باشد سرمایه ملی است و باید تا وقتی که مدیر و مالک کارخانه‌ای فکر می‌کند می‌تواند واحد تولید‌اش را سرپا نگه دارد به او امید داد و مأیوسش نکرد چرا که هیچ کس بهتر از خود او نمی‌داند که می‌تواند به حیاتش ادامه دهد یا خیر؟

جهانگیری با بیان اینکه نباید به بهانه اختلال در برخی از واحدهای تولیدی از شاگرد اول‌های بخش تولید غفلت کرد گفت: گاهی آنقدر به واحدهای دچار بحران پرداخته می‌شود که فراموش می‌کنیم واحدهای خوب و سرپا را معرفی و مورد حمایت قرار دهیم تا آنها با مشکل مواجه نشوند.

وی با اشاره به بازدید خود از سه واحد تولیدی در شهرستان پاکدشت و دیدار سرزده دو هفته پیش خود از دو واحد صنعتی دیگر در غرب تهران گفت: این واحدها با رونق و نشاط فعالیت داشتند به طوری که امروز از واحدی بازدید کردم که به ۲۳ کشور نظیر کانادا، انگلیس و منطقه خاورمیانه کالا صادر می کند باید دست این تولید کنندگان را بوسید که افتخار کشور و ملت هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدیری در دولت وجود داشته باشد که نخواهد مشکل چنین واحدهای تولیدی را حل کند حتماً به ناحق در آن جایگاه قرار گرفته و کسی که به او مسئولیت داده انتخاب درستی نکرده است چرا که ما مسئولیم نباید از حال این واحدها غفلت کنیم و ما مسئولیت گرفته‌ایم تا مسائل پیش روی تولید کنندگان را برطرف نماییم.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: هیچ کاری برای جمهوری اسلامی ایران واجب تر از تولید و اشتغال نیست و هیج فردی شرافتمند تر از تولید کننده نیست.

جهانگیری با بیان اینکه مدیریت در واحدهای تولیدی و کشور حرف اول را می زند گفت: هرکس به دنبال بدنام و بی اعتبار کردن مدیران کشور است راه اشتباه می رود. سرمایه انسانی مهمترین عنصر در ارتقاء یک واحد تولیدی و سازمان است و باید از این سرمایه حفاظت شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با انتقاد از کسانی که به سیاه نمایی در کشور و مایوس کردن مردم می پردازند گفت: پیام من به این افراد این است که آیه یأس خواندن و منفی صحبت کردن حدی دارد و باید جایی متوقف شود و نباید فضای کشور را تا این میزان سیاه نشان داد و علیه آن تبلیغ منفی کرد.

وی با تکرار درخواست خود از رسانه ملی برای مصاحبه با مدیران موفق واحدهای تولیدی و صنعتی کشور گفت: باید فضایی فراهم کرد که مدیران موفق بتوانند از افزایش تولید و صادرات خود و اشتغالزایی واحدهایشان در فضای فراهم شده توسط دولت سخن بگویند.

معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص تاثیر عوامل محیطی بر فضای کسب و کار واحدهای تولیدی و نقش دولت در این باره گفت: دولت در حوزه سیاست خارجی و پس از برجام فضا را برای ایجاد داد و ستد و مبادلات بانکی فراهم کرده و از طرفی دیگر با کنترل تورم فضا را برای رقابت تولیدکنندگان با رقبای خارجی فراهم کرده است.

جهانگیری تاکید کرد: تورم با شعار پایین نمی آید بلکه نتیجه سیاست‌های جدی دولت تدبیر و امید است که امروز برای نخستین بار تورم در کشور تک رقمی شد و به زیر ۱۰ درصد رسید که موفقیت بزرگی برای دولت است.

وی خاطرنشان کرد: دولت بیماری را شناخت و با سیاست عاقلانه تورم را کاهش داد اما منتقدان همیشگی که تا پیش از آن به افزایش نرخ تورم انتقاد داشتند حالا می‌گویند دولت خیلی روی موضوع تورم تمرکز کرده است یا در موضوع تزریق پول به جامعه و افزایش نقدینگی هشدار می‌دهند در حالی که افزایش نقدینگی و کاهش تورم نشان می‌دهد که مجموعه سیاست‌های دولت درست بوده است.

معاون اول رئیس‌جمهور درعین حال نحوه مدیریت بنگاه‌ها را نیز مهم ارزیابی کرد و گفت: مدیران باید آگاه به مسائل زمان، بازار،‌دنیا، منطقه و داخل کشور باشند و رابطه خود را با نظام بانکی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی به خوبی تنظیم کنند بنگاه موفقی خواهند داشت.

جهانگیری در ادامه حمایت دولت از بنگاه هایی را که به طور ناخواسته در سالهای اخیر دچار مشکل شدند را وظیفه دولت دانست و گفت: از طرف ما مسئولان بی تفاوت بودن نسبت به وضعیت این بنگاه ها پذیرفته شده نیست، دولت دلسوز بنگاه های اقتصادی است و به آنها کمک خواهد کرد تا مشکلاتشان را برطرف کنند که این سیاست حرف اقتصاد مقاومتی نیز هست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از موضوع قاچاق بعنوان یکی از اصلی ترین عوامل آسیب زننده به واحدهای تولید داخلی یاد کرد و گفت: چرا در حالی که همه کشور از بالا تا پایین از قاچاق می نالند به دلیل بی در و پیکر بودن مرزهای کشور قاچاق وجود دارد چرا باید در بوشهر یک خانم بی سواد بتواند چند دستگاه خودرو لوکس پورشه وارد کند باید دولت و ملت اراده واحد داشته باشند برای اینکه از قاچاق جلوگیری کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: ما در این موضوع جدی هستیم و از کسانی که اطلاع دارند و در این مسیر می توانند کمک کنند یاری می خواهیم تا موضوع قاچاق از پرونده جمهوری اسلامی ایران مرتفع شوند.

جهانگیری ضرورت اعمال مدیریت در واردات کشور را یادآور شد و گفت: نباید و نمی توان به خاطر ژست عضویت در سازمان تجارت جهانی تعرفه های خود را به گونه ای تنظیم کنیم که تولید داخلی ضربه بخورد. این در حالی است که در قوانین هر کشوری که عضو این سازمان شود می تواند فرصت برای تطبیق شرایط اقتصادی خود با شرایط سازمان تجارت جهانی داشته باشد. هرچند امروز تعرفه های کشور تعرفه های بالایی نیست.

وی افزود: امروز در این جا به واحدهای تولید کننده در این شهرک صنعتی و کل کشور این پیام را ابلاغ می کنم که شما با دولت در یک جهت واحد قرار دارید تا خط تولید کشور با نشاط و رونق حرکت کند. در این راه نظام بانکی، سازمان امور مالیاتی و تأمین اجتماعی همه مساعی خود را به کار خواهند گرفت تا شرایط برای حضور با شتاب و شاداب صنعت کشور فراهم شود.

پیش از سخنان معاون اول رئیس‌جمهور نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در سخنانی با اشاره به برنامه ریزی و تلاش وزارتخانه مطبوعش در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر افزایش تولید داخلی و استفاده از توانمندی های ملی گفت: ایران باید صنعتی شود و گام اول در این مسیر را ملت باید با حمایت از کالای تولید داخلی بردارند و گام دوم همراهی صنعت و دانشگاه است تا کالای مناسب، با کیفیت و قابل رقابت تولید شود.

در این جلسه پس از اظهارنظر مدیران چند واحد صنعتی شهرستان پاکدشت، روسای سازمان امور مالیاتی کشور و تأمین اجتماعی اقدامات و برنامه های خود را تبیین کردند.

گفتنی است در شهرک صنعتی عباس آباد شهرستان پاکدشت ۲۹ هزار نفر مشغول کار هستند و بیش از ۱۵۰۰ واحد صنعتی فعال با گردش مالی ۵ تا ۷ هزار میلیارد تومان فعالیت می کنند.
 
کلمات کلیدی : رکود+ارج+کارخانه ارج
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۴:۳۰:۱۲
بله رشد اقتصادی و وضع بورس همه چی رو داره نشون میده (3774300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۱۴:۵۰
فیش حقوقی خودت رو نشون بده لطفا (3774421) (alef-11)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۹:۲۱:۳۱
برعکس...
کسانی که به فکر پوشاندن ضررهایی هستند که این دست از مدیران به بیت المال زده اند در اشتباهند. (3774892) (alef-11)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۱۵:۳۴
یاد صحبتهای یکی از مسعولین سابق افتادم،گفتند میوه گران است گفت در میوه فروشی سر خیابان ما که من دیده ام گران نیست بیاید اینجا بخرید (3774423) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۵:۵۷:۰۹
مدیران مافقط برای خداکارمیکنند پول خیلی هم بشان بدهندچون تعهددارندمیگیرند (3774508) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۵۵:۴۰
کسی که حقوق 50 میلیونی می گیرند امید مردم را از بین می برد نه کسی که به او اعتراض می کند (3774752) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۴۹:۳۳
کسی که حقوق 50 ملیونی می گیرد وبرای مردم به اندازه حقوقش کار نمی کند امید مردم را از بین می برد ! (3775176) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۹:۰۸:۲۴
احسنت (3775679) (alef-11)
 
انزلی چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۵۹:۱۱
در هنگام معرفی کابینه خیلی از مطالب برای آنهایی که واقع بین هستند آشکار شد و امروز هم برای عموم آشکار گشته ضمنا اگر آسمان به زمین برسد و زمین هم به آسمان « مدیر و مسئولیتهای با تقوا هرگز بدنام نخواهد شد و آنکه بدنام می شود از بی تقوایش است نه از سخن دیگران » (3774757) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۰:۰۴:۰۲
لطفا مسئولان در رابطه با حقوقهای نجومی مدیران حرف حساب را بزنند تا اکثریت زجر دیده ی مردم انگشت به دهان بتوانند این حرف را درک کنند؟؟؟!!! (3774948) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۰:۳۱:۲۶
شهید دکتر بهشتی که در آستانه سال روز شهادتش میباشیم فرمود ( ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت ) آیا این مدیران با چنین فیش های حقوقی چنین مرامی دارند (3774996) (alef-11)
 
و
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۳۵:۱۷
بد نام كسي است كه از اموال و ثروت ملي مي دزد و كساني كه از او حمايت مي كنند و انتظار بي موردي دارند كه كسي بهشان حرفي نزنند
دنيا بر عكس شده عوض اينكه مفتخوران و دزدان محكوم شوند مردمي كه از روي نهي از منكر مدعي هستند محكوم مي شوند
خب از نشانه هاي آخرالزمان است و ...
خجالت ندارد كه همه به اصطلاح خواص و مدعيان بهترين ها از مفاسد دفاع كرده و از شاكيان و ناهيان منكر و آمران به معروف انتقاد و شكوه كرده و بد مي گويند
...
ببينيد چه توجيهي مي آورند مي گويند افشاي فيشهاي نجومي غير اخللاقي و مخرب و زشت و غير شرعي است
كدام عاقل و بالغ و مسلمان و مومن هست كه عكسش را صحيح نداند ؟
وقتي مسئولين رسمي مدعي مسلماني كشور چنين حرفهاي ...غير حقي بزنند خب بايد باور كرد كه اينهمه دزدي و چپاول و اضافه خواهي با رضايت و اشاره همين مسئولين ...بوده وهست
هركدام از مسئولين چنين رفتار ناپسند را قبول نداشته و ندارد بايد برائت خود را از گرفتن اينهمه پول مردم آنهم بناحق توسط افراد اعلام كند تا بدانيم سالم است (3775147) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۲۲:۵۳:۵۹
مسئله پرداختی های نامتعارف قطعا باید سریعا پیگیری و افراد محاکمه شوند اما همه علاقه مندان نظام توجه داشته باشند که فیش سازی و ایجاد شایعه و موج سواری مخالفان نظام در این رابطه کاری محتمل و آسان است. (3775186) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۶:۵۷:۰۹
آقای جهانگیری، انکه آیه یاس میخواند و مردم را بدبین می کند دولت است و نه افشاگران غارت بیت المال. دولت با بکار گماردن رابطه ای مدیران نالایق، و پول پرست اشرافیگری ....را توسعه داده و حالا با حمایت بیدریغ از اینگونه مدیران این ذهنیت را برای مردم ایجاد می کند که حلقه فامیلی و رابطه ای تنگی تشکیل شده و با هم میخورند. مردم از اینهمه اختلاف حقوقی و شکاف طبقانی و کاخ نشینیها نا امید و بد بین می شوند و به خشم می آیند. شما به جای ...حرکتی عملی از خود نشان دهید و دامن خود را در ذهن مردم پاک کنید. مدیرانی که فیشهای حقوقی آنها مستدل افشا شده هنوز سر کار خودشان هستند و مشغول زهر چشم گیری از افشای فساد و سوء استفاده ها.
بس کنید آقای جهانگیری مردم قسم حضرت عباس را باور کنند یا ...که چه عرض کنم همه بدنه...را که بیرون افتاده. مردم بی عدالتیها و مظالم را بدون افشاگری هم با پوست و گوشت و استخوان خود حس می کنند. (3775485) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۷:۲۶:۳۹
بدنامی مدیران!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چیزی که عیانست چه حاجت به بیان است،چیزی که مردم سالهاست در عمل دارن می بینند و حالا با مدرک رو شده میشه بدنام کردن اون مدیرن مفسد فی الارض (3775496) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۰۸:۰۴:۴۶
فیش های چند صد میلیونی هم حدی دارد آقای جهانگیری!

فقط ۱۱ ماه تا خرداد ۹۶ مانده! (3775523) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۷:۰۵
افشای فیشهای حقوقی مردم رو نا امید نمی کنه بلکه رقم این فیشها ودفاع جنابعالی از این مدیران مردم رو نا امید میکنه! (3775902) (alef-11)
 
مهندس صنایع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۸:۵۷
آقای جهانگیری حقوق های نجومی که نه هما 6میلیون قانونیتان 6برابر درآمد من مهندس است
بیا جا عوضی کنیم تا کمی به ما هم سخت بگذره (3775990) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۳:۲۷
آیه یأس خواندن و منفی صحبت کردن رو از شما یاد گرفتیم/
مگه شماها نبودید که در دولت قبل همیشه آیه یأس می خواندید که کشور داره نابود می شه. همه جا تعطیل شده . همه معتاد شدن.!؟
حتی همین الان ول نکردید و هر چیزی رو گردن دولت قبل انداخته اید.
حالا انتظار نداشته باشید در مقابل حقوق های نجومی و تعطیلی مکرر و گسترده کارخانه ها سکوت کنیم. (3776099) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.