توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464064
لاریجانی: دیپلماسی ایران وحدت بین کشورهای اسلامی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۱
رئیس مجلس گفت: جریان تروریستی مسلمانان را به جان هم انداخته و زمینه حضور کشورهای مستکبر را در منطقه فراهم کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که بعداز ظهر امروز در مصلی تهران برگزار شد، گفت: نتیجه اختلاف بین کشورهای اسلامی مجال دادن به رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: جریان تروریستی در منطقه مسلمانان را به جان هم انداخته و این مسأله زمینه حضور کشورهای مستکبر در منطقه را فراهم کرده است.

لاریجانی با اشاره به کنفرانس مونیخ که سردمدارن رژیم صهیونیستی برگزار کننده آن بودند، بیان داشت: سردمداران این رژیم در این نشست می‌گفتند که بهترین شرایط برای رژیم صهیونیستی حفظ اشفتگی در بین مسلمانان منطقه است.

ریاست مجلس تصریح کرد: همچنین در این کنفرانس گفته شد که باید تلاش کنیم تا شرایط اشفته منطقه حفظ شود و اگر داعش از بین رفت باید از جبهه النصره و سایر جریانات تروریستی منطقه حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: عامل تحقیر مسلمانان در منطقه همین جریان تروریستی اختلاف افکن در منطقه است.

رییس مجلس شواری اسلامی همچنین تاکید کرد: معتقدم امروز این کشورهای سکولار هستند که تروریست ها را کمک و در عین حال ظاهر خود را به معارف اسلامی بزک می‌کنند.

لاریجانی ادامه داد: امروز شرایط منطقه فضای تنفسی را برای رژیم صهیونیستی به وجود آورده است.

رییس مجلس با طرح سوالی مبنی براینکه آیا برخی کشورهای اسلامی نمی‌دانند کمک به تروریست‌ها نتیجه‌اش مجال دادن به رژیم‌ صهیونیستی است، گفت: آیا این کشورها تشویق‌های آمریکا را تشویق‌های دوستانه می‌دانند؟

رییس قوه مقننه گروه های تروریستی را به عنوان موجودات تروریستی تعبیر کرد و بیان داشت: این موجودات شرایط را برای کشورهای اسلامی سخت کرده‌اند. لذا کشتار و وحشی‌گری‌هایی که نسبت به مسلمانان سوریه و یمن انجام می‌شود با هیچ کدام از احادیث پیامبر (ص) مطابقت ندارد.

وی ادامه داد: برخی کشورهای اسلامی منطقه با آمریکایی ها برای سرکوب مسلمانان توافق می‌کنند. آنها سلاح و بمب خوشه‌ای می‌خرند تا بر سر مسلمانان بریزند.

ریاست مجلس تاکید کرد : طبق قانون اساسی رکن دیپلماسی جمهوری اسلامی وحدت بین کشورهای اسلامی است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات قران در ایران بیان داشت:  برگزاری چنین مسابقاتی از سوی سازمان اوقاف یکی از برکات جمهوری اسلامی است و  امیدواریم مسابقات قران در ایران تداوم داشته باشد.

لاریجانی بیان داشت: این توفیقی برای شما حاملان قران است که عمرتان را صرف بهترین کارها که همان توجه به قران است می کنید.

رییس مجلس اضافه کرد: یکی از ارکان عزت انسانی در سنت دینی ما آشنایی و نزدیکی با قران است. این تیز هوشی یک انسان است که عمر خود را صرف قران کند. ما در شرایطی زندگی می کنیم که در تکامل فردی و زیست اجتماعی باید به قران رجوع کنیم زیرا خداوند ان را شفا قرار داده است.
 
کلمات کلیدی : لاریجانی+سیاست ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.