نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314664
کارتن خواب ها بی غذا نمی مانند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۵
دومین یخچال خیابانی ایران برای رساندن غذای تازه به نیازمندان و کارتن خواب های شهر به همت جمعی از مردم قزوین در خیابان فلسطین نصب گردید.

ماجرای نصب یخچال خیابانی از ماه ها قبل در تهران با نصب یک یخچال در خیابان برای رسانده غذا به نیازمندان شروع شد و از مردم خواسته شد تا هر آن چه در توان دارند در این یخچال قرار دهند تا نیازمندان و کارتن خواب هابتوانند از غذای تازه و سالم استفاده کنند.

به گزارش تابناک این ایده جالب و البته انسان دوستانه بعد از مدتی در شبکه های مجازی دست به دست گشت و نهایتا با تاثیر گذاری خود عده از از مردم استان قزوین را برآن داشت تا این یخچال را در خیابان فلسطین قزوین نصب کنند که روز گذشته این اتفاق نهایی شد و این یخچال در خیابان نصب شد.

نصب کنندگان این یخچال در خیابان فلسطین جنب چهارراه بلوار مدرس روبروی بانک ملی از مردم عزیز قزوین در خواست کردند تا میوه و خوراکی هایی که می توانند به نیازمندان اهدا کنند را در این یخچال قرار دهند و این اقشار بدون این که لازم باشد از کسی درخواست کنند از یخچال نیاز خود را بردارند.

این اقدام انسان دوستانه البته که تاثیر قابل توجهی در زندگی اکثر شهروندان خواهد داشت و به نیازمندان نیز غذا خواهد رساند اما به یاد خیلی ها خواهد آورد که به جای اصراف می توان غذاها را در این یخچال برای سایر انسان ها قرار داد.

اگرچه نصب این یخچال بسیار کار پسندیده و درستی است اما مکان یابی آن قدری اما و اگر به دنبال دارد چرا که خیابان فلسطین و اطراف آن عمدتا قشر مرفه استان قزوین هستند و بخش قابل توجهی از کارتن خواب های شهر در جنوب شهر یعنی اطراف دوراهی همدان، میدان انگور و محله های مشخصی حضور دارند که با این حساب برای برداشتن غذا از یخچال باید مسیر طولانی ای را طی کنند.
 
کلمات کلیدی : آسیب های اجتماعی+کارتن خواب
 
ali
۱۳۹۴-۰۹-۱۲ ۱۹:۱۸:۰۹
برای غذا هائی که باید گرم شود ... لطفا یک گاز هم کنار آن گذاشته شود .... برای شستن ظروفشان .... یک ضرفشوئی ........... سطل آشغال هم فراموش نشود.


اینکار را میشد در یک مکان مناسب در نظر گرفت تا مردم کمکهاایشان را از هر نوع به آنجا میدادند و در شرایط بهداشتی تر در اختیار مراجعه کنندگان. (3363390) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.