توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383767
شاه کلید نفوذ در قلب کسانی که دوستشان دارید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۵
هر کس که کلید ورود به اندرون خانه دل ها را در اختیار داشته باشد گنجینه دوستی را به چنگ آورده است.

عفت غفوری کارشناس ارشد روان شناسی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره راه های نفوذ در قلب دیگران بیان کرد:به دلیل مشغله های روزانه شاید کمتر فرصت کنیم روحیات افراد بشناسیم اما با شناختن آرزوی های افراد و الویت های آن ها در زندگی می توانیم با روحیات افراد بهتر آشنا شویم و با عمل کردن به مسائلی که برای آن ها مهم است وهمچنین تشویق در جهت رسیدن به آرزو هایشان راه نفوذ در قلب اطرافیانمان را پیدا کنیم.

وی ضمن توصیه برخواندن کتاب های دوست یابی برای نفوذ در قلب دیگران افزود:این کتاب ها راهکارهای مناسبی برای جلب نظر و نفوذ در قلب افراد ارائه داده اند و با خواندن آن ها می توانیم خودمان را بیشتر در دل اطرافیانمان جا کنیم.

وی تصریح کرد: شوخی فراوان از انرژی ذهنی و جذابیت شما می‌کاهد چرا که شوخی فراوان به تدریج مرزهای لازم بین افراد را از بین می‌برد.

غفوری گفت:هنگامی که برای اولین بار وارد محیطی ناآشنامی شویم ،توانایی شناسایی آرزو ها و الویت های افراد در زندگی را نداریم وبهتر است در این موارد با چهره ای شاد و خندان وارد محیط شویم چرا که گشاده رویی و لبخند در جلب نظر دیگران تاثیر بسزایی دارد.

این روان شناس ادامه داد: بهترین راه برای برقراری ارتباط با افراد ناآشنا صحبت کردن درباره مسائل روز وحوادثی است همچنین هنگامی که نرم و ملایم صحبت می‌کنید افراد را جذب خود می‌کنید و به راحتی می‌توانید بر روی آنها تأثیر بگذارید. آدم‌های خشن و داد و بیدادی افراد مناسبی برای اطمینان کردن‌، نیستند.

وی ضمن تاکید براین موضوع که آفت هر ارتباطی مسخره کردن است اظهار داشت: با احترام گذاشتن به افراد ،خوب گوش کردن به حرف آن ها و قایل بودن ارزش برای اطرافیانمان می توانیم ارتباط خوب و موثری را با دیگران برقرار کنیم.

غفوری در پایان متذکر شد:افراد های موفق انسانهایی هستند که در قلب دیگران نفوذ کرده اند وقادر به برقراری ارتباط درست و موثربا آن ها هستند و ارزشمندترین ثروت هرکس این است که دیگران از او به نیکی یاد کنند و دوستان زیادی داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : شوخی ، نفوذ در دل ، قلب ، احساس ، روانشناس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.