توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467764
افزایش فشارهای آمریکا بر چین
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
چرخه های اقتصادی چون صندوق بین المللی پول در کنار دولت آمریکا در حال وارد آوردن فشار بر چین هستند تا این کشور بخش خدمات خود را به روی آمریکا بگشاید.

به گزارش ایرنا‌، مساله مازاد تجاری چین در برابر آمریکا همواره از اختلافات دو کشور بوده و اکنون صندوق بین المللی پول برای رفع این معضل تاکید کرده است که پکن برای کاستن از تنش های تجاری دو طرف باید دست به چنین کاری بزند.

این صندوق در تازه ترین گزارش خود آورده است، چنانچه چین بخش های خدماتی خود را به روی شرکت های آمریکایی باز کند سطح روابط تجاری دو طرف عادلانه تر خواهد شد.
البته «آرهی چان یونگ» مدیر بخش آسیا و اقیانوس آرام این صندوق می گوید که فقط این چین نیست که باید بخش خدماتی خود را بگشاید بلکه آمریکا هم باید چنین کاری انجام دهد.

وی بر اساس گزارش روز سه شنبه چاینا مورنینگ پست، می افزاید: برای نمونه چین می تواند بخش های خدماتی بهداشتی، پزشکی، حقوقی و یا امور مالی را برای آمریکایی ها باز کند و آمریکا هم در مقابل خدمات گردشگری و تفریحی را در اختیار چینی ها قرار دهد.

«آرهی» تاکید کرده است که کارشناسان بر این باورند که باز کردن این بخش های خدماتی، تجارت میان دو کشور را بیشتر خواهد کرد.

چین به شدت تلاش برای کسب مازاد تجاری در برابر آمریکا را تکذیب کرده است و می گوید که اگر کالاهای با فناوری پیشرفته‌ آمریکا به چین صادر شود مشکل مازاد تجاری تا اندازه زیادی حل خواهد شد.

تفاوت تجاری میان دو کشور در سال گذشته میلادی به ۳۴۷ میلیارد دلار رسید و این کسری به شدت آمریکا را نگران کرده است و اکنون وزارت بازرگانی آمریکا در حال بررسی چگونگی حل این موضوع است.

در جریان نشست اخیر سران آمریکا و چین در فلوریدا طرفین به توافق رسیدند که در یک دوره ۱۰۰ روزه روابط تجاری را دوباره مرور کنند و ظاهرا درخواست برای گشایش بخش های خدمات از جمله زمینه های مورد بررسی است.

«شورای تجارت چین و آمریکا» برآورد کرده است که تجارت میان دو کشور باعث ایجاد 2 میلیون و ۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای آمریکایی ها شده است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.