توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427768
ترامپ: قطعنامه ضد شهرک سازی اسرائیل مذاکرات صلح را دشوارتر می کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۳
رئیس جمهور منتخب آمریکا می گوید که قطعنامه اخیر شورای امنیت در محکومیت شهرک سازی های رژیم صهیونیستی و درخواست برای توقف آن، «مذاکرات صلح» را دشوارتر خواهد کرد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا در واکنش به قطعنامه ضد شهرک سازی رژیم صهیونیستی گفته است که این قطعنامه «مذاکرات صلح» را دشوارتر خواهد کرد.

ترامپ در توئیتر خود نوشت: «زیان چشمگیر روز گذشته اسرائیل در سازمان ملل مذاکرات صلح را دشوارتر خواهد کرد. من بسیار متاسفم اما ما به هر حال با این امر مواجه خواهیم شد».

گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل جمعه شب در اقدامی بی سابقه به قطعنامه پیشنهادی مصر در محکومیت شهرک سازی های رژیم صهیونیستی و درخواست برای توقف آن رأی مثبت داد.

۱۴ عضو شورای امنیت به این پیش نویس رأی مثبت دادند و آمریکا به آن رأی ممتنع داد. این برای اولین بار از ۳۶ سال گذشته به این سو است که آمریکا قطعنامه ای درباره شهرک سازی رژیم صهیونیستی را وتو نمی کند.این قطعنامه خشم و عصبانیت رژیم صهیونیستی را برانگیخته است. «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این اقدام گفته است که با تصویب قطعنامه «توقف شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین» در شورای امنیت، رژیم صهیونیستی در روابط خود با سازمان ملل تجدیدنظر می کند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۲۱:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۰:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۳:۵۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۱:۴۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۹:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۲۲:۳۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۰۸:۰۵
 
 
کلمات کلیدی : اسرائیل + قطعنامه شورای امنیت + شهرک سازی + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.