توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411125
عصبانیت جمهوری‌خواهان از بی‌نتیجه بودن تحقیقات اف‌بی‌آی علیه کلینتون
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
تصمیم جدید پلیس فدرال آمریکا با انتقادات زیادی از جانب جمهوری‌خواهان مواجه شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از هافینگتن پست،‌ با وجود آنکه جیمز کومی - رئیس اف‌بی‌آی‌ - اواخر روز گذشته (یکشنبه)‌ در نامه‌ای به کنگره اعلام کرد تحقیقات جدید ماموران این اداره درباره پرونده ایمیل‌های شخصی «هیلاری کلینتون» نتیجه تحقیقات قبلی درباره بی‌گناهی نامزد دموکرات‌ها را تغییر نداده است، مقامات ارشد حزب جمهوری‌خواه در فاصله تنها یک روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بار دیگر به انتقاد از اف‌بی‌آی و نامزد دموکراتها پرداختند. 

«پال رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای با اعلام اینکه "صرف‌نظر از تصمیم جدید اف‌بی‌آی، نتایج تحقیقات این اداره نشان می‌دهد نامزد دموکرات‌ها به دلیل استفاده از ایمیل شخصی خود در زمان تصدی وزارت امور خارجه، اسرار کشور و امنیت ملی ما را در معرض خطر قرار داد"،‌ از مردم آمریکا خواست با رای دادن به دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه اجازه ندهند کلینتون بار دیگر به اطلاعات طبقه‌بندی‌شده کشور دسترسی پیدا کند. 

«رینس پریبوس» رئیس کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه نیز به همین ترتیب با انتشار بیانیه‌ای عملکرد اف‌بی‌آی در رابطه با پرونده ایمیلهای شخصی کلینتون را مورد انتقاد قرار داد. در بخشی از بیانیه او آمده است: "اف‌بی‌آی در جریان تحقیقات خود به شواهدی دست یافت که نشان می‌دهد کلینتون در زمان حضور در وزارت امور خارجه با زیر پا گذاشتن قوانین،‌ اطلاعات طبقه‌بندی‌شده کشور را در معرض خطر قرار داده و بارها در این باره به مردم آمریکا دروغ گفته است؛ اما اینکه با وجود این شواهد وی همچنان بی‌گناه شناخته شده است، جای سوال دارد."

«کلیان کانوی» مدیر زن ستاد انتخاباتی ترامپ نیز روز گذشته در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: "تصمیم جدید اف‌بی‌آی مبنی بر بی‌گناه بودن نامزد دموکرات‌ها، او را از اتهاماتی که به او وارد شده است تبرئه نمی‌کند و همانطورکه رئیس اف‌بی‌آی هفتم ژوئیه (17 تیر) در سخنرانی خود در کنگره گفت، او نسبت به اسناد دولتی طبقه‌بندی شده بسیار بی‌ملاحظه عمل کرده است. ضمن اینکه بسیاری از مردم آمریکا نیز همچنان در صداقت و قابل اعتماد بودن او تردید دارند."

کلینتون در زمان تصدی وزارت امور خارجه آمریکا در دولت اول باراک اوباما، از یک سرور شخصی ایمیل در زیرزمین خانه‌اش در نیویورک برای انجام مکاتبات دولتی استفاده می‌کرد. پس از افشای این موضوع، اف‌بی‌آی تحقیقات گسترده‌‌ای را درمورد ایمیل‌های ارسالی و دریافتی او آغاز کرد؛ اما جیمز کومی در ماه ژوئن ضمن انتقاد از بی‌توجهی او نسبت به اسناد طبقه‌بندی شده اعلام کرد اف‌بی‌آی به شواهدی دست نیافته است که بر پایه آنها بتوان نامزد دموکرات‌ها را به اتهام افشای اسناد محرمانه کشور تحت پیگرد قضایی قرار داد. 

با این حال، در حالیکه این پرونده در ماه ژوئن به نوعی مختومه اعلام شده بود،‌ رئیس اف‌بی‌آی دو هفته پیش مجدداً در نامه‌ای به کنگره اعلام کرد ماموران این سازمان در جریان تحقیقات خود درمورد پرونده «انتونی وینر» نماینده دموکرات سابق کنگره و همسر «هما عابدین» دوست و مشاور نزدیک کلینتون به ایمیل‌های جدیدی برروی رایانه شخصی او دست یافته‌اند که ممکن است با پرونده ایمیل‌های شخصی نامزد دموکرات‌ها در ارتباط باشند. اما وی پس از اعلام ازسرگیری تحقیقات علیه کلینتون که به دلیل نزدیک بودن به زمان انتخابات با انتقادات زیادی از جانب دموکرات‌ها همراه شد، روز گذشته بار دیگر در نامه‌ای به کنگره از بی‌نتیجه‌بودن تحقیقات جدید اف‌بی‌آی خبر داد.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+انتخابات آمریکا + ویکی لیکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.