توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295422
پرسپولیس در بازی پنالتی‌ها به یاران نکونام باخت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۱
مسابقه خشن و جنجالی پرسپولیس و سایپا با دو گل نوروزی و رضایی به سود سفیدپوشان سایپا پایان یافت.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیسی ها بعد از نتایج دور از انتظار در هفته های ابتدایی، اکنون به شرایط مناسبی رسیده اند و دو بازی اخیرشان در لیگ و جام حذفی را به سود خود پایان داده اند. در سمت مقابل هم سایپا با شروعی طوفانی در ابتدای لیگ با دو شکست اخیرشان برابر سپاهان و استقلال خوزستان به دنبال بازگشت به لیگ هستند.
با گزارش لحظه به لحظه این دیدار "ورزش سه" را همراهی کنید.

استادیوم: آزادی تماشاگر: ۱۱ هزار نفر
داور: احمد صالحی کمک داوران: علی میرزابیگی و علیرضا ایلدروم
اخطار: بابک حاتمی(۱۸) - رامین رضائیان(۶۹) - فرشاد احمدزاده(۳۰) علی علی پور(۸۰) پرسپولیس / جواد نکونام(۲۳) حامد فلاح زاده(۴۵) سایپا
پرسپولیس:
سوشا مکانی، محسن بنگر، رامین رضاییان، بابک حاتمی، مایکل اومانیا، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، هادی نوروزی (C)، فرشاد احمدزاده(جری بنسون ۷۵)، امید عالیشاه(علی علیپور ۴۶) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
سایپا:
حامد فلاح زاده، روزبه شاه علیدوست، جواد نکونام، ابراهیم صادقی (C)، علی زینالی، رضا نوروزی(۷۷ محمدعلی حسین نژاد)، غلامرضا رضایی، ابراهیم شکوری، مهدی ترابی، حامد شیری و سجاد مشکل پور
سرمربی: مجید جلالی
شرح نیمه اول:
دو تیم برخلاف انتظار یک بازی فیزیکی و البته انتقاد آمیز از نظر فنی را در نیمه اول پشت سر گذاشتند و موقعیت های زیادی روی دروازه دو تیم شکل نگرفت.
بازی فیزیکی دو تیم باعث شد تا احمد صالحی بارها در سوت خود بدمد و بازی را متوقف کند. نیمه اول این دیدار با ۳ کارت زرد برای دو تیم همراه بود و داور می توانست به گواه کارشناسان رامین رضاییان را نیز از بازی اخراج کند.
مهمترین حادثه بازی رو پنالتی ثانیه آخر نیمه اول شکل گرفت که البته پرسپولیسی ها معتقد بودند باید فلاح زاده از زمین اخراج می شد. فلاح زاده با جریمه داور بازی مواجه نشد تا خودش این ضربه پنالتی را از مهدی طارمی بگیرد و نتیجه با تساوی بدون گل دو تیم در نیمه اول به پایان برسد.
شرح گل ها:
پرسپولیس ۰ سایپا یک: ( دقیقه ۶۹، جواد نکونام): ضربه پنالتی مشکوک سایپایی ها را رضا نوروزی به زیبایی درون دروازه سوشا مکانی قرار داد تا نتیجه برخلاف جریان بازی به سود شاگردان مجید جلالی شود.
پرسپولیس ۰ سایپا ۲: (غلامرضا رضایی، دقیقه ۸۱): روی یک ضد حمله و با اشتباه خط دفاعی پرسپولیس، غلامرضا رضایی با پاسی دیدنی درون محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه چیپش سوشا مکانی را مغلوب کرد تا دروازه شاگردان برانکو برای بار دوم باز شود.
پرسپولیس ۱ سایپا ۲: (۱+۹۰، مهدی طارمی): مهدی طارمی که در ثانیه های پایانی نیمه اول یک ضربه پنالتی برای تیمش از دست داده بود، اینبار نیز در وقت های تلف شده صاحب پنالتی شد و به زیبایی دروازه سایپا را باز کرد.


دقایق حساس:
دقیقه ۱۰: اولین خطر جدی این بازی روی شوت غلامرضا رضایی به وجود آمد که سوشا مکانی به راحتی توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۱۹: شوت امید عالیشاه از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی و بدون اینکه دروازه فلاح زاده را با خطری مواجه کند به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: سانتر زیبای رامین رضاییان از جناح راست را فرشاد احمدزاده با ضربه سر به سمت دروازه سایپا همراه کرد که توپش با واکنش خوب حامد فلاح زاده مهار شد.
دقیقه ۲۴: رامین رضاییان پشت محوطه جریمه با دست توپ را مهار کرد که بازیکنان سایپا اعتقاد داشتند داور باید به مدافع پرسپولیس کارت بدهد و اعتراضات دامنه دار جواد نکونام باعث شد احمد صالحی شماره ۶ سایپا را با کارت زرد جریمه کند.
دقیقه ۳۹: شوت سرکش غلامرضا رضایی از درون محوطه جریمه با اختلاف از دروازه سوشا مکانی به بیرون رفت تا این دیدار همچنان بدون گل دنبال شود.
دقیقه ۴۵: مهدی ترابی بعد از توپ ربایی از بابک حاتمی تا دهانه محوطه جریمه پرسپولیس پیشروی کرد و در لحظه آخر ضربه اش را به بدترین شکل ممکن به بیرون زد.
دقیقه ۱+۴۵: در حالی که داور خود را آماده اعلام نیمه اول می کرد فرار مهدی طارمی پشت محوطه جریمه با خطای فلاح زاده روی این مهاجم همراه شد تا صالحی به نشانه پنالتی به سود پرسپولیس در سوت خود بدمد.
دقیقه ۲+۴۵: مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی تیمش قرار گرفت و به بدترین شکل ممکن آن را نواخت تا فلاح زاده کار آسانی برای گرفتن آن داشته باشد.
دقیقه ۴۶: پاس رو به عقب مدافع سایپا به فلاح زاده این دروازه بان را با دردسر مواجه کرد تا او تحت فشار مهدی طارمی توپ را به اوت بزند.
دقیقه ۴۷: ارسال کرنر توسط هادی نوروزی و در ادامه ضربه آکروباتیک علی علی پور از کنار دروازه سایپا به بیرون رفت.
دقیقه ۵۰: هادی نوروزی با کنترل سینه توپ را به درون محوطه جریمه برد و شوتش را به سمت دروازه سایپا نواخت که با اختلاف کمی به بیرون رفت و این شانس از پرسپولیسی ها گرفته شد.
دقیقه ۵۶: ارسال مهدی ترابی از سمت چپ را علی زینالی با ضربه ای محکم به بیرون زد تا سایپایی ها نیز اولین فرصت شان در نیمه دوم را اینگونه از دست بدهند.
دقیقه ۵۹: روی ارسال ابراهیم شکوری غلامرضا رضایی صاحب فرصت شد که در ادامه ضربه زینالی با اختلاف زیادی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۱: بابک حاتمی ضربه خطای تیمش را به سرعت برای طارمی مهیا کرد که فرار مهاجم سرخپوشان درون محوطه جریمه ضربه چیپ او با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۶۴: فرار کمال کامیابی نیا به سمت دروازه سایپا با خطای مهدی ترابی متوقف شد تا صالحی یک ضربه ایستگاهی برای سرخپوشان اعلام کند که البته نتوانستند از این ضربه سودی ببرند.
دقیقه ۶۶: حرکت سایپایی ها پشت محوطه جریمه پرسپولیس در نهایت با ضربه راه دور رضا نوروزی همراه بود که توپ با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۸: روی اشتباه خط دفاعی پرسپولیس بازیکن سایپا پشت دفاع صاحب توپ شد و در ادامه پاس رو به عقب این بازیکن با ضربه رضا نوروزی به رضاییان برخورد کرد که داور به نشانه پنالتی در سوت خود دمید.
دقیقه ۷۷: روی ارسال رضاییان، مهدی طارمی با ضربه ای برگردان دروازه سایپا را تهدید کرد که توپش به راحتی در اختیار فلاح زاده قرار گرفت.
دقیقه ۷۸: ضربه پشت محوطه جریمه غلامرضا رضایی با اختلاف زیادی از سمت راست دروازه سوشا مکانی به بیرون رفت.
دقیقه ۸۷: سایپایی ها بار دیگر در ضد حمله سریع خود صاحب فرصت شدند و این بار خوش شانس بودند که غلامرضا رضایی ضربه اش را به گونه ای نواخت که به پشت دروازه این تیم برخورد کرد. البته داور این دیدار بار دیگر در تصمیمی اشتباه اعلام کرنر کرد.

اتفاق ویژه:
هواداران با هر بار خطا با واکنش جواد نکونام او را مورد لطف خود قرار می دهند و شرایط بدی را برای بازیکن سابق استقلال به وجود آورده اند.
نکته:
* سایپا در دو بازی اخیر خود با شکست زمین را ترک کرده و مجید جلالی که پیش از تعطیلی لیگ با زمزمه هایی مبنی بر اخراج نیز مواجه بود نمی خواهد دست خالی این بازی را ترک کند.
* پرسپولیس در صورتی که دو گل در این بازی به ثمر برساند در هفته ششم لیگ پانزدهم عنوان برترین خط حمله را به خود اختصاص خواهد داد.
* نکونام بعنوان بازیکن سابق استقلال و غلامرضا رضایی، ابراهیم شکوری، رضا نوروزی نیز سابقه حضور در ترکیب پرسپولیس را دارند و امروز برابر سرخپوشان قرار خواهند گرفت.
* این دو تیم امروز برای چهلمین بار در لیگ به مصاف یکدیگر خواهند رفت. ۲۸ تقابل در لیگ برتر و ۱۱ بار نیز در لیگ آزادگان با یکدیگر مصاف داده اند.
* آخرین برد پرسپولیس برابر سایپا مربوط به فصل سیزدهم است که در آن شاگردان علی دایی برابر این تیم با نتیجه یک بر صفر و با گلی که محمدرضا خلعتبری به ثمر رساند به پیروزی دست یافتند. این تیم ۶۳۴ دقیقه است که در حسرت برد برابر نارنجی پوشان به سر می برد.
* بهترین نتیجه بین دو تیم به برد ۴ بر یک مربوط می شود که پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی موفق شد شاگردان انگین فیرات را شکست دهد.
 
کلمات کلیدی : پرسپولیس+لیگ برتر+سایپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.