توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 376413
بارزانی: یا باید مستقل شویم یا همچنان تعظیم کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳
رئیس منطقه کردستان عراق در واکنش به عدم حضور نماینده این منطقه در نشست ائتلاف جهانی ضد داعش، بار دیگر بر طبل جدایی این منطقه کوبید.

به گزارش فارس، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق تأکید کرد: ما در حال حاضر دو گزینه داریم؛ یا باید مستقل شویم یا با وضعیت فعلی کنار آمده و همواره تعظیم کنیم.

مسعود بارزانی در صفحه رسمی خود در فیس بوک با اعتراض به عدم مشارکت دادن نماینده منطقه کردستان عراق در نشست ائتلاف جهانی ضد داعش در آمریکا، نوشت: هنگامی که کنفرانس بین المللی در واشنگتن برای کمک به عراق تشکیل شد، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق با حضور هیأت منطقه کردستان مخالفت کرد، منطقه ای که یکی از طرف های اصلی در مبارزه با داعش است و متأسفانه دیگر شرکت کنندگان نیز خواسته وزیر خارجه را پذیرفتند.

وی افزود: این نمونه و نمونه های دیگر نشان می دهد که به راحتی می توان حقوق و فداکاری های مردم کردستان را نادیده گرفت و به شکل ناشایستی با آن رفتار کرد و آن را به تصمیم ها و سلیقه دیگران ربط داد.

بارزانی در ادامه نوشت: نادید گرفتن حقوق منطقه کردستان مردود و غیر قابل قبول است و با نقش و موقعیت مردم ما متناسب نیست و برای حل این مشکل باید ما خود تصمصم گیرنده خود باشیم و عزت و سیادت خود را حفظ کنیم... پس از این همه رنج ها و فداکاری ها ما دو راه پیش روی خود داریم؛ اینکه این وضعیت را بپذیریم و هر تصمیمی که برایمان می گیرند را قبول کنیم یا اینکه خودمان سرنوشت خود را تعیین کرده و به سمت استقلال برنامه ریزی کنیم و قدم برداریم و به زودی برای همگان روشن می شود که چه کسی می خواهد در تبعیت باقی بماند و چه کسی خواستار عزت و اختیار تصمیم گیری برای خود است.

بارزانی پیش از این بارها از جدایی منطقه کردستان عراق از این کشور سخن گفته بود.
 
کلمات کلیدی : کردستان+بارزانی+تجزیه عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.