توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374316
پاکسازی سریع میدان‌های مین با پهپاد جدید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۲
یک طراح و کارآفرین افغان برای رهایی از شر میلیونها مین جنگی که در زمین دفن شده به توسعه یک پهپاد پرداخته که با سرعتی مثال زدنی می‌تواند مین‌ها را شناسایی و منهدم کند.

به گزارش ایسنا، حسنی پیشتر نیز دستگاهی به نام "ماین‌ کافون" (Mine Kafon ) را توسعه داده بود که در میدانهای مین چرخیده و وجود مین‌ها را تشخیص می‌داد. در حال حاضر این پهپاد به شکل یک مولتی‌کوپتر سفارشی ساخته شده و می تواند با ابزار های مختلف تجهیز شود. این دستگاه به صورتی طراحی شده که طی یک فرایند سه مرحله ای وجود مین را تشخیص داده و آن را منهدم می‌کند.

 


این پهپاد که به یک دوربین مجهز شده، بر فراز میدان مین چرخیده تا یک نقشه سه‌بعدی از آن منطقه طراحی کند.

این دستگاه در چهار سانتی متری بالاتر از سطح زمین قرار گرفته و مین‌های نهفته در خاک را شناسایی می‌کند. محل قرارگیری این مین‌ها بر روی نقشه و در قالب نشانه های موجود بر روی نقشه‌های GPS نمایان می شود.


در نهایت، این دستگاه از یک پنجه استفاده کرده و مودار منفجره را بر روی این مین‌ها قرار می‌دهد تا بعدا از راه دور منفجر شوند.
حسنی می‌گوید کل این سیستم به صورت مستقل کار کرده و سرعتی بیست برابر روشهای سنتی مانند استفاده از انسان یا سگ دارد.
پهپاد مین یاب

این نمونه در حال حاضر برای جمع آوری بودجه در یک کمپین در سایت منبع یابی مالی Kickstarterقرار گرفته است.

 
کلمات کلیدی : پاکسازی، میدان‌ مین، پهپاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.