نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455118
شکست مطلق دولت در شاخص اشتغال/ خالص اشتغالزایی دولت‌های نهم و دهم 4.5 برابر دولت یازدهم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
تازه ترین گزارش مرکز آمار نشان می دهد دولت یازدهم نه تنها در ایجاد اشتغال توفیقی نداشته بلکه در حفظ شغل افراد شاغل نیز موفق نبوده است.

مشرق نوشت: در حالی که مسئولان دولت یازدهم آمار و ارقام «قشنگی» درباره عملکرد خود در اشتغالزایی ارائه می‌کنند، بررسی آمارهای رسمی نشان می دهد خالص اشتغالزایی این دولت فقط سالانه 50 هزار شغل بوده است و سایر شاخص‌های اشتغال هم به شدت بحرانی شده است.
 
بر اساس گزارش‌های مرکز آمار، تعداد شاغلان کشور در ابتدای دولت یازدهم در تابستان سال 1392 حدود 22 میلیون و 191 هزار نفر بوده است.

مطابق آخرین آمار که این هفته منتشر شد، تعداد شاغلان کشور در زمستان امسال به 22 میلیون و 342 هزار نفر رسید.

این آمار نشان می‌دهد که در 3.5 سال عمر دولت یازدهم خالص اشتغالزایی 151  هزار نفر بوده است که اگر میانگین سالانه آن را ملاک قرار دهیم، سالانه کمتر از 50 هزار شغل (43 هزار نفر در سال) می‌شود.

گزارش‌های مرکز آمار درباره تعداد بیکاران حکایت از آن دارد که در 3.5 سال عمر دولت روحانی، 635 هزار نفر بر شمار بیکاران کشور افزوده شده است.

در ابتدای دولت یازدهم در تابستان سال 392 بالغ بر 2 میلیون و 563 هزار بیکار در کشور وجود داشت که این رقم در زمستان امسال به 3 میلیون و 198 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.واقعیت دیگری که عملکرد تاسف‌بار دولت یازدهم در عرصه اشتغال را نشان می‌دهد افزایش 2.1 درصدی نرخ بیکاری در این دولت است.

مطابق گزارش‌های مرکز آمار، نرخ بیکاری در ابتدای دولت روحانی 10.4 درصد بود که در زمستان امسال به 12.5 درصد افزایش پیدا کرده است.در مقایسه با دولت‌های نهم و دهم، عملکرد اشتغالزایی دولت یازدهم، فاجعه‌بار است.

در سال 1384 تعداد شاغلان کشور 20 میلیون و 618 هزار نفر بود که در پایان دولت دهم در بهار 1392 به 22 میلیون و 171 هزار نفر رسید که خالص اشتغالزایی دولت احمدی‌نژاد را به یک میلیون و 553 هزار نفر می‌رساند.بدین ترتیب خالص اشتغال دولت‌های نهم و دهم به طور میانگین سالانه 194 هزار نفر بوده است. بنابراین خالص اشتغال دولت‌های نهم و دهم 4.5 برابر خالص اشتغال دولت یازدهم بوده است.

به عبارت دیگر، دولت یازدهم حدود یک پنجم دولت‌های نهم و دهم (22 درصد) شغل ایجاد کرده است.
 
کلمات کلیدی : اشتغالزایی + دولت یازدهم + شاخص اقتصاد
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۴۰:۲۶
درصورتی می توان دولت احمدی نژاد را با دولت اقای خاتمی مقایسه کرد که شرایط برابر باشد اولا که شما امده اید مجموع دولت نهم و دهم را با دولت یازدهم مقایسه کرده اید یعنی یک بازه هشت ساله را با یک بازه 4 ساله واین از عدالت به دور است ثانیا باید می گفتید که دولت احمدی نژاد کشور را با چه شرایط اقتصادی تحویل گرفت و جناب روحانی با چه شرایط اقتصادی .احمدی نژاد کشور را با رشد اقتصادی 6.5 درصد و جناب روحانی با رشد اقتصادی -6.5 درصد ثالثا ایا درامد دولت نهم ودهم برابر است با درامد دولت یازدهم؟و... بنابراین این مقایسه درست نمی باشد (4208873) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۵۱:۲۸
با این اوصاف خدا احمدی نژاد رو واستون نگه داره !! (4208888) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۰:۲۳:۳۵
در شرایطی که هر دستگاهی برای خودش جداگانه عمل میکنه مثلا ستاد اجرایی فرمان امام یک میلیون شغل برای خودش تعریف میکنه و دنبال منطقه ازادذ میگرده اساسا فرمان اقتصاد دست دولت نیست و انتظاری هم نداریم (4208939) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۵۲:۵۱
شما یه دستاورد دولت تدبیر رو بگو،
۴ ساله هر چی می پرسیم میگن ما تحریم بودیم نمی شده.
متاسفانه با نا کارآمدترین دولت تارخ ایران و از اون طرف نجومی بگیرترین دولت تاریخ ایران مواجهیم (4208892) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۵۵:۱۷
جالبه که دولت میگه دولت قبل زمین سوخته بهش تحویل داده؟؟
اینکه امار خودتونه دیگه!! (4208901) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۰:۳۸:۳۳
البته این شاخص اشتغال که 1 ساعت کار در هفته است چه دولت 10 باشه چه 11 جای تامل داره. اما توی همین آمار هم فصل تابستان را با زمستان مقایسه کردن صحیح نیست. (4208954) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.