نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404790
ثروت ایرانیان مقیم آمریکا چقدر است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۵
رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور مجلس با بیان اینکه بین ۵ تا ۶ میلیون ایرانی در خارج از کشور داریم،گفت:اگر بتوانیم ۶۰ تا ۷۰ میلیارد دلار از منابع ایرانیان خارج از کشور را در داخل سرمایه‌گذاری کنیم، شاهد جهش اقتصادی خواهیم بود.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: جلسه‌ای در محل وزارت امور خارجه با معاونان این وزارتخانه در خصوص ایرانیان خارج از کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: بین 5 تا 6 میلیون ایرانی در خارج از کشور داریم که افرادی فرهیخته و عمدتاً ثروتمند هستند.

رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور افزود: فقط در آمریکا ثروتی که توسط ایرانیان خارج از کشور مدیریت می‌شود، بیش از 2 هزار میلیارد دلار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی یادآور شد: بیش از 98 درصد ایرانیان خارج از کشور نسبت به نظام جمهوری اسلامی علاقه ویژه‌ای دارند و در این جلسه در خصوص اینکه چگونه می‌توانیم از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم، بحث و تبادل‌نظر شد.

وی تصریح کرد: حدود 3 هزار تا 3500 ایرانی خارج از کشور در زندان‌های کشورهای دیگر داریم که 80 درصد از آنها به خاطر استفاده از مواد مخدر زندانی هستند.

رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور متذکر شد: به خاطر معاهداتی که داریم، سالانه یک سوم این افراد آزاد می‌شوند اما باز تعدادی اضافه می‌شوند و ضرورت دفاع از حقوق کنسولی و ارتباط‌گیری با آنها در این جلسه مطرح شد و اینکه چگونه از ظرفیت علمی و منابع اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در کشورمان استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی تصریح کرد: اگر بتوانیم 60 تا 70 میلیارد دلار از منابعی که ایرانیان خارج از کشور دارند را در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنیم، شاهد یک جهشی در رشد اقتصادی خواهیم بود.

وی تأکید کرد: مجلس به نوبه خود 100 درصد آمادگی همکاری در این خصوص را دارد و در حال حاضر نیز انگیزه خوبی در وزارت خارجه وجود دارد تا بتوانیم با همکاری و علاقه‌ای که در ایرانیان خارج از کشور وجود دارد، منشأ حرکتی نو در این خصوص باشیم.
کلمات کلیدی : ثروت ایرانیان، مقیم امریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۵:۰۱:۳۸
پس چرا این ایرانیان فرهیخته ثروتمند حاضرند دلارهای خود را درامریکا واروپا وترکیه وکشورهای عربی نا امن سرمایه گذاری کنند وحاضر به آوردن پول خود به ایران دارای امنیت نیستند شاید امنیت تعریف دیگری دارد و ان به قول رئیس جمهور تعامل سازنده با دنیاست (3981667) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۲۰:۵۰:۱۰
كار بسيار خوبي است اما اگر قبل از ان بتوانيم از مفاسد اقتصاطى و حيف و ميلها و اشتباهات اقتصاطى جلوگيرى كنيم ، درست برنامه ريزى كنيم و درست و واقعى نظارت كنيم ، به اموال مسئولان مملكتى شفاف و صحيح نظارت كنيم جلوى كار اقتصادى و مديريتى افراد با تابعيت دوگانه را بگيريم ، چندين برابر اين مبالغ ثروت در كشور بوجود خواهد امد ، يادتان باشد كه ٨٠٠ ميليارد دلار چگونه هزينه شد ، خود آن درسى بزرگ براى مديريت كشور ميتواند باشد . (3981929) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.