توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493990
اتفاقی که ترامپ و اوباما را به واکنش واداشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴
پایگاه خبری گاردین اعلام کرد که جان مک کین رئیس کمیتهٔ نیروهای مسلح سنای آمریکا به سرطان مغز مبتلا بوده و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، این تارنمای خبری ادامه داد: دونالد ترامپ در واکنش به خبر بیماری مک کین در توییتی نوشت: «سناتور مک کین همیشه یک جنگجو بوده است. دعای من و ملانی پشت سر وی و خانواده اوست. باشد تا سریعا بهبود یابد!»
 
ترامپ در سال 2015 در اظهارنظری جنجالی مدعی شده بود که مک کین یک «قهرمان جنگی» نیست، اما در اوایل این هفته در دیدار خود از ایالت آریزونا برای وی آرزوی بهبودی کرد و افزود که به او به عنوان یک سیاستمدار «تند» و رای وی در سنا نیاز دارد.

باراک اوباما نیز در این باره در توییتی نوشت: «مک کین یک قهرمان آمریکایی بوده و یکی از شجاع ترین سربازانی است که می شناسم. سرطان با بد کسی طرف شده است. جان، نشانش بده!»

سخنگوی دفتر این سناتور آمریکایی هم گزارش داد که در عمل جراحی این سیاستمدار آمریکایی، تومور بدخیم گلیوبلاستوم به همراه لخته خون از بالای چشم راست وی خارج شده است.

کلینیک «مایو» در بیانیه ای اعلام کرد که مک کین و خانواده اش با یک تیم پزشکی در این بیمارستان راه های درمانی مختلف از جمله ترکیبی از پرتو درمانی و شیمی درمانی را دست بررسی دارند. پزشکان مک کین می گویند که روند بهبودی وی 'شگفت آور' بوده و سلامت عمومی وی خوب است.

سخنگوی دفتر مک کین در بیانیه ای اعلام کرده است که پس از گفتگو با تیم پزشکی بیمارستان مایو در خصوص زمان بازگشت این سناتور به سنای آمریکا تصمیم گرفته خواهد شد.

به گزارش 'گاردین'، بستری شدن یک هفته ای جان مک کین در بیمارستان، رای گیری در مورد لایحه درمانی جدید که بنا بود در روز دوشنبه برگزار شود را به تعویق انداخته است.

در صورت طولانی شدن غیبت مک کین در سنا، شانس جمهوری خواهان برای تصویب لایحه درمانی جدید به خطر خواهد افتاد. این گروه با 52 نماینده اکثریت سنا را در اختیار دارد اما در صورت غیاب مک کین اگر تنها دو جمهوری خواه از دادن رای مثبت صرف نظر کنند، 48 نماینده دمکرات به خواسته خود خواهند رسید.

به گزارش گاردین، سناتور جان مک کین در سال 2008 با عنوان نماینده جمهوری خواهان به کارزار انتخاباتی وارد شد و در سال 2016 برای ششمین بار به عنوان نماینده سنا انتخاب شد. وی پیش از آن که به دنیای سیاست وارد شود به عنوان خلبان در نیروی دریایی آمریکا خدمت می کرد و به مدت 5 سال و نیم نیز در ویتنام اسیر جنگی بود.

وی پس از دریافت نشان های افتخار فراوان با عنوان کاپیتان بازنشسته شد. چند وقت پیش پزشکان تشخیص دادند که وی به سرطان مغز مبتلا شده است و از زمانی که دفتر مک کین از خروج غده ای از بالای چشم چپ این سیاستمدار 80 ساله خبر داده بود، زمان زیادی نمی گذرد که خبر از خروج غده دوم نیز منتشر شده است.
 
کلمات کلیدی : جان مک کین ، تومور مغزی ، سرطان مغز ، دونالد ترامپ ، باراک اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.