توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465991
حدود 2.5 میلیون خانه در ایران خالی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
وزیر مسکن گفت: آخرین آمار مرکز آمار ایران نشان می دهد دو میلیون و پانصد و هشتاد و هفت هزار خانه خالی وجود دارد که عمدتا در مناطق شمال شرق است و شاهدی بر سیاست های کاملا ناصحیحی مدیریت شهری بوده است.

به گزارش ایسنا، وزیر مسکن گفت: مسکن مهرهایی که در بیابان‌ها ساخته شده طرفدار چندانی ندارد و بسیاری از آنها خالی مانده است اما سیاستی که ما انتخاب کرده‌ایم این است که از خانه دار شدن خانه اولی‌ها حمایت کنیم.

عباس آخوندی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به کیفیت پیگیری موضوع مسکن مهر در دولت یازدهم، اظهار کرد: بازار مسکن یکی از بازارهایی است که بیشترین دستکاری در آن انجام شده اما من برنامه مان را در سال نود و پنج مرتب برای مردم گزارش کرده ام و معتقدم که به دلیل یک همکاری و اتحادی که بین مدیریت شهری تجارت با سوداگران صورت گرفته بیش از 250 میلیارد دلار از ثروت ملی ایران در این بخش عاطل و باطل مانده است.

وی افزود: آخرین آمار مرکز آمار ایران نشان می دهد دو میلیون و پانصد و هشتاد و هفت هزار خانه خالی وجود دارد که عمدتا در مناطق شمال شرق است و شاهدی بر سیاست های کاملا  ناصحیحی مدیریت شهری بوده است.

آخوندی گفت: در کنار این همه سرمایه می بینید که بیش از نوزده میلیون نفر در بد مسکنی شدید به سر می برند که نشان می‌دهد هم ثروت ملت ایران هزینه شده و هم بهره وری اش چیزی در حدود صفر است بنابراین ما نمی‌توانیم سیاست دولت گذشته را ادامه دهیم که مبتنی بر اتلاف منابع بوده است.

وی تاکید کرد: مسکن مهرهایی که در بیابان ها ساخته شده طرفدار چندانی ندارد و بسیاری از آنها خالی مانده است اما سیاستی که ما انتخاب کرده ایم این است که از خانه دار شدن خانه اولی ها حمایت کنیم.
 
کلمات کلیدی : وزیر مسکن+خانه خالی+مسکن مهر+عباس آخوندی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.