توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427894
تاخت و تاز گوشت در سایه خروج بی‌رویه دام
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
رئیس اتحادیه قصابان همدان از افزایش قیمت گوشت در بازار همدان سخن گفت و ضمن تأیید این موضوع، به بیان چرایی آن پرداخت.

اکبر سپهری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اعتراض قصابان و گران شدن گوشت در همدان اظهار کرد: خروج بی‌رویه دام زنده از استان مسبب این ناهماهنگی‌ها و اعتراض‌ها و افزایش قیمت گوشت در بازار همدان شده است.

وی با بیان اینکه روزانه 1000 تا 1200 دام زنده از استان خارج می‌شود، گفت: هزینه‌های مربوط به حمل دام زنده از میدان دام تا محل کشتارگاه بسیار بالاست و این امر موجب اعتراض قصابان شده و مقرون به صرفه نبودن این فرآیند، فروش دام زنده به خریداران خارج از استان به ویژه تهران را دامن زده است.

رئیس اتحادیه قصابان همدان درباره نوسانات اخیر قیمت گوشت در بازار و گرانی بی حد آن در روزهای اخیر عنوان کرد: قیمت گوشت با توجه به تقاضای بازار و به صورت روزانه اعلام می‌شود و به منظور کنترل قیمت و جلوگیری از خروج بی‌رویه دام زنده از استان لازم است محل میدان دام با کشتارگاه در یک مکان ادغام شوند.

وی با اشاره اینکه تعیین قیمت گوشت از سوی بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صورت می‌گیرد، اعلام کرد: پیگیری‌های خوبی برای کاهش قیمت گوشت و کنترل بازار گوشت توسط رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرده است و امروز نیز در جلسه‌ای با حضور استاندار به این مسأله رسیدگی خواهد شد.

سپهری خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت گوشت گوساله و گوسفند درجه یک طبق نرخ‌نامه بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت از قرار هر کیلوگرم نرمه گوساله 36 هزار تومان، گوسفندی درجه یک نیز از 45 تا 48 هزار تومان و مخلوط بی‌استخوان 32 تا 34 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.
 
کلمات کلیدی : قیمت گوشت+گوشت قرمز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.