توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461742
5 کشته در انفجار در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴
بر اساس اعلام مقام‌های دولت افغانستان، یک حمله انتحاری امروز (چهارشنبه) در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری و مقر وزارت دفاع این کشور در شهر کابل صورت گرفته که در اثر آن دست کم پنج تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، بنا به اعلام سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، هدف این حمله انتحاری یک ایست بازرسی پلیس در نزدیکی مقر کاخ ریاست جمهوری و وزارت دفاع بوده است.
یک مامور پلیس نزدیک به صحنه نیز به رویترز گفت که ظاهرا این حمله از جانب یک بمبگذار انتحاری پیاده صورت گرفته است.
رویترز گزارش داده که شاخه گروه تروریستی داعش در افغانستان مسئولیت حمله انتحاری در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری را به عهده گرفته است.
خبرگزاری اعماق وابسته به داعش گزارش داده که این حمله از سوی یک شبه نظامی این گروه ترویستی با پوشیدن یک جلیقه انتحاری علیه یک ایست بازرسی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفته است.
بصیر مجاهد سخنگوی پلیس کابل نیز گفت که محل انفجار به یکی از ورودی‌های کاخ ریاست جمهوری نزدیک بوده و در زمان مرخص شدن کارمندان دولت و خروج آنها از محل کار اتفاق افتاده است.
طبق گفته نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، این حمله پنج کشته و سه زخمی بر جای گذاشته و بیشتر قربانیان آن غیر نظامیان هستند.
 
 
کلمات کلیدی : انفجار افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.