نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419145
نتاگون: حمله به ارتش سوریه در دیرالزور خطای انسانی بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
پنتاگون در یک موضع گیری مضحکانه مدعی شده است که ائتلاف بین المللی، روسیه را در جریان حمله به دیرالزور قرار داده بود اما در تعیین نقطه هدف ۹ کیلومتر اشتباه کردیم.

به گزارش مهر به نقل از المیادین، مقامات دولت آمریکا همچنان به توجیه اقدامات خود علیه کشورهای منطقه می پردازند.

در همین راستا، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که حملات ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به مواضع نیروهای ارتش سوریه در ماه سپتامبر ناشی از یک خطای انسانی بود.

پنتاگون همچنین در موضع گیری مضحکانه مدعی شده است: ائتلاف بین المللی، روسیه را در جریان حمله به دیرالزور قرار داده بود اما در تعیین نقطه هدف ۹ کیلومتر اشتباه کردیم.

گفتنی است، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه اعلام کرد که جنگنده های ائتلاف آمریکایی ساعت ۱۷ روز شنبه یکی از مواضع نظامی ارتش سوریه در «جبل ثرده» در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور را بمباران کردند.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با بیان اینکه حمله جنگنده های آمریکایی تجاوز آشکار علیه سوریه و ارتش این کشور است، این حمله را گواه روشنی بر حمایت آمریکا و متحدانش از گروه تروریستی داعش و دیگر گروه های تروریستی برشمرد که دروغ بودن ادعاهای آنها در خصوص مبارزه با تروریسم  را آشکار می سازد.

وزارت دفاع روسیه از کشته شدن ۶۲ نفر از نیروهای ارتش سوریه و زخمی شدن بیش از صد نفر دیگر در این حمله خبر داده بود. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده های آمریکایی از مرزهای عراق نسبت به نقض حریم هوایی سوریه مبادرت کرده اند.
 
کلمات کلیدی : پنتاگون+سوریه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۰۰:۱۳:۲۸
باشه همه باور کردیم (4040960) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۰۰:۱۸:۵۴
حیوانها (4040970) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.