نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374749
انفجار در خطوط پتروشیمی غرب کشور
تاریخ انتشار : جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
 خطوط لوله پلی اتیلن یا همان خوراک پتروشیمی در منطقه پران پرویز پلدختر عصر امروز منفجر و شعله ور شد.

حوالی ساعت ۱۸ عصر امروز خطوط لوله شرکت پلی‌اتیلن که از جنوب به سمت غرب در مسیر پلدختر می‌گذرد در منطقه پران پرویز شهرستان پلدختر منفجر و دچار آتش‌ شد.

فرماندار شهرستان پلدختر ضمن تأیید این خبر اظهار داشت: عصر امروز در منطقه پران پرویز شهرستان پلدختر خطوط انتقال خوراک پتروشیمی منفجر و در حال آتش سوزی است.

نورالدین درمنان با اشاره به اینکه شرکت وابسته به این خوراک پتروشیمی در منطقه تنگ فنی پلدختر مستقر است و شیرآلات و لوله انتقال این خوراک را بسته و تا چند ساعت دیگر این آتش سوزی به احتمال زیاد مهار می‌شود.

وی اضافه کرد: تمام نیروهای ستاد حوادث غیرمترقبه لرستان با توجه به صعب العبور بودن منطقه به محل اعزام شدند و شعله‌های آتش هنوز اجازه مهار آن را نداده است.

فرماندار شهرستان پلدختر عنوان کرد: علت این حادثه هنوز مشخص نیست اما طبق اطلاعات اولیه که بدست ‌آمده به احتمال قوی رانش زمین باعث ترکیده شدن این خط خوراک پتروشیمی و آتش سوزی شده است.
کلمات کلیدی : انفجار در خطوط پتروشیمی
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۲۲:۰۵:۲۹
تازه یکی پس از دیگری داره صدای نظارت و کنترل ضعیف مجریان پروژه ها در صنعت نفت بر روی اجناس بکار رفته در پروژه های صنعت نفت داره در میاد،لوله های متفرقه ای که در بازار بر روی انها برندهای معروف طبق سفارش حک می شوند ،وقتی الزامات کیفی و قراردادی در اقداماتی هماهنگ و سیستماتیک قربانی منافع میشوند و واحدهای بازرسی و نظارتی فاقد نیروهای دانش کافی و اختیارات مقابله با لابی های موجود درون ادارات هستند و خریدهای پروژه ها توسط سیستمی متمرکز و تخصصی برای پروژه های کشور ممیزی و ارزیابی نمی شوند ،دلالان و پیمانکاران و ...در پروژه های کشور بدنبال سودجویی ضربات اینچنینی به زیر ساختهای کشور وارد میکنند ،هنوز فاجعه پتروشیمی بوعلی و اتش سوزی پتروشیمی تندگویان فراموش نشده، تا کالاها مستقل از وزارتخانه ها جهت پروژه های ملی مورد بررسی از لحاظ مستندات و مدارک بازرسی فنی و ساخت مورد و خارج از رانت هر وزارتخانه بطور سیستماتیک و نظام مند مورد تایید قرار نگیرند فرصت طلبان سمت پیمانکار و کارفرما موجب تخریب تاسیسات در پروژه های جدید خواهندشد ..ضروریست در مورد برسی کالاهای پروژه های بزرگ کشور واحد مستقلی از کادر پروژه و حتی ان وزارتخانه تشکیل شود .... (3839131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۱ ۲۳:۰۹:۲۰
احداث این خط لوله خیانتی بوده که مدیران پتروشیمی در حق کشور کرده اند. گاز اتیلن رو از هزاران کیلومتر اون طرف تر با کمپرسور و صرف هزینه فراوان و با سرمایه گذاری هنگفت احداث این خطوط به غرب کشور منتقل میکنند تا در کارخانه های احداثی پتروشیمی غرب کشور به پلی اتیلن تبدیل بشه و سپس محصول رو دوباره سوار کامیون میکنن و همین مسیر رو برا تخلیه در بنادر برا صادرات طی بشه. تازه محیط زیست شهرهای غربی کشور رو که طبیعت بکر داره در اثر حوادث اینچنینی آلوده میشه.
هیچ جای دنیا این کار رو نمیکنن. خوب کارخونه ها را در عسلویه احداث میکردید و به جای این سرمایه گذاری هنگفت برا احداث این خط لوله به استانهایی که به بهانه این خط به اونها قول اشتغال داده بودن تسهیلات پرداخت میشد برا توسعه کشاورزی یا احداث کارخانجات صنایع غذایی و مرغداری و دامداری و ...
واقعن کشور ما فقط از سو مدیریت رنج میبره و بس.
لطفا منتشر کنید. (3839198) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.