توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 364236
کشف زندان داعش در فلوجه عراق+عکس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۴
عملیات آزادسازی فلوجه از سوم خرداد با مشارکت حدود ۲۲ هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و عشایر عراق آغاز شد.

منابع عراقی از کشف یک زندان در محلۀ نزال در شهر کرمه در شمال شرقِ فلوجه در استان انبار خبر می‌دهند که ۳۶۰ نفر در شرایط اسفناکی در آن اسیر تروریست‌های داعش بوده‌اند.

به گزارش پرس تی وی از خبرگزاری مدی پرسِ عراق با انتشار گزارشی دربارۀ این زندان نوشت شماری از نیروهای امنیتی عراق نیز در میان اسرایی بودند که در این زندان مخوف به سر می‌بردند.

این خبرگزاری به نقل از محمود مرضی اجمیلی، یکی از فرماندهان ارتش عراق اعلام کرد این زندان در پی آزادسازی مرکز فلوجه از حضور تروریست‌های داعش، کشف شد.

به گفتۀ این فرمانده، وضعیت جسمانی اکثر اسرایی که در این زندانِ وحشتناک حضور داشتند، بسیار بد بوده و بنابراین برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، روز جمعه (۲۸ خرداد) با اعلام آزادی فلوجه از دست داعش تاکید کرد نیروهای عراقی بر شهر مسلط شده‌اند و تنها بخش‌های کوچکی از آن نیاز به پاکسازی دارد.

ساعاتی پس از اعلام آزادی فلوجه، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق از آغاز عملیات آزادسازی استان صلاح الدین خبر داد.

عملیات آزادسازی فلوجه از سوم خرداد با مشارکت حدود ۲۲ هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و عشایر عراق آغاز شد. این شهر در حدود 50 کیلومتری غرب بغداد، پایتخت عراق، قرار دارد و از اوایل سال 2014 در تصرف داعش بود .
 
کلمات کلیدی : داعش، ابوبکر البغدادی، فلوجه، عکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.