توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466602
طرح ۵ بندی رژیم اسراییل به آمریکا برای از بین بردن نفوذ ایران در سوریه
بخش سیاسی الف، ۸ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی طرح پنج بندی را به مقامات آمریکایی پیشنهاد داده است که در آن از آمریکا خواسته شده حق حاکمیت اسرائیل بر ارتفاعات جولان را به رسمیت شناخته و تحریم‌ها علیه حزب‌الله و ایران را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری وای‌نت رژیم صهیونیستی، اسرائیل کاتز وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در جریان سفر خود به آمریکا و در دیدار با مقامات دولت ترامپ پیشنهاد کرده است تا آمریکا و اسرائیل یک تفاهم‌نامه مشترک ۵ بندی را به امضا برسانند تا بنا بر آن نفوذ ایران در سوریه را از بین ببرند.

این طرح شامل نکات کلیدی است که برای افزایش فشارها بر ایران و نیروهای نظامی آن در دیگر کشورها به خصوص حزب‌الله در جهت محدود کردن اقدامات و نفوذ ایران طراحی شده است.

یکی از بندهای قید شده در این طرح شامل به رسمیت شناخته شدن مالکیت رژیم صهیونیستی با ارتفاعات جولان از سوی آمریکا است.

بندهای دیگر شامل مخالفت با حضور دائمی ایران در سوریه، صدور تحریم‌های گسترده‌تر علیه ایران تا زمانی که این کشور به کمک تسلیحاتی و مالی به حزب‌الله ادامه می‌دهد و نیز تشدید تحریم‌ها علیه حزب الله است.

به علاوه در مورد لزوم اقدام آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از دسترسی ایران به لبنان از طریق خاک عراق و سوریه در این طرح تاکید شده است چراکه بنا بر این طرح احتمال تشکیل یک جبهه در مرزهای شمالی اسرائیل علیه آن وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : نفوذ ایران+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.