نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 299509
پیام وزیر به مناسبت روز جهانی معلم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۶
وزیر آموزش وپرورش به مناسبت سیزدهم مهرماه برابر با پنجم اکتبر، روز جهانی معلم پیامی صادر کرد.

به گزارش مهر، وزیر آموزش وپرورش به مناسبت سیزدهم مهرماه برابر با پنجم اکتبر، روز جهانی معلم پیامی صادر کرد.

متن پیام علی اصغر فانی به شرح زیر است:

سیزدهم مهرماه برابر با پنجم اکتبر، ازسوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» روز جهانی معلم نامیده شده است. روزی برای یاد کرد نقش کلیدی معلمان به عنوان کارگزاران آموزش و تربیت و الگوهای بی بدیل دانش آموزان در سراسر جهان، این گمنامان همیشه آشناست .

معلمی صرفا شغل وحرفه نیست، بلکه ذوق و هنری عالی وجلوه ی از صفات و قدرت لایزال الهی است چرا که اول معلم عالم وجود مقدس حضرت حق است.

آموزگاران الفبای عشق را می آموزند و از گوهر کلمات، حدیث زندگی و نیکی ماندگار را در نهاد نوآموزان زمزمه می کنند .

در جمهوری اسلامی ایران، شهادت معلم فرزانه استاد مرتضی مطهری، بهانه پاسداشت روز ملی معلم و یادآور رسالت راستین انبیا است.

آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید برآن است تا سه مقوله اساسی هویت، منزلت و معیشت معلمان را بر صدر برنامه ها و مسایل کشور قرار دهد و در این راستا با اولویت دادن تعلیم و تربیت در کنار سایر موضوعات مهم،اساسی وکلان کشوری، ضمن اصلاح وتغییر نگرش جامعه از مصرفی و هزینه بر بودن آموزش و پرورش به نهادی مولد و سرمایه ساز، بر ارزشهای والای معلمی و قدردانی مادی و معنوی جامعه از آنان نیز همت گمارد.

ما در دولت تدبیر و امید معتقدیم که اساسی ترین سرمایه و ظرفیت در آموزش و پرورش « معلم » است و معلمان کلید حل چالشهای اساسی و مزمن آموزش و پرورش و طلایه داران حرکت در مسیر توسعه متوازن ، همه جانبه و پایدارکشور هستند بنابراین تمام تلاش خود را مصروف فراهم کردن زمینه های مشارکت همه جانبه و واقعی آنان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی جامعه می نماییم ودر این راستا تمهید مقدمات ایجاد وتقویت انجمن ها وتشکل های علمی ، مدنی وصنفی معلمان واحیای نقش الگویی وتربیتی معلم در جامعه را سر لوحه کار خویش قرار داده ایم .

اینجانب با تبریک فرار رسیدن روزجهانی معلم به آموزگاران ومعلمان فرهیخته کشور وآرزوی استقرار صلح وامنیت پایدار و زندگی شرافت مندانه معلمان در سراسر جهان بویژه کشورهای مسلمان عراق، سوریه ویمن، امیدوارم با استمرار حمایت های مسئولان ارشد نظام و همدلی وهم زبانی ملت و دولت، شاهد عزت، سر افرازی و سربلندی افزون تر معلمان عزیز کشور باشیم تا نهاد آموزش و پرورش بتواند در مسیر کیفیت بخشی و رشد و بالندگی دانش آموزان گام بردارد وزمینه ی توسعه کشور را بیش از گذشته فراهم آورد
 
کلمات کلیدی : آموزش و پرورش+معلم+فانی
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۴۰:۵۲
آقای وزیر شما این ها را می دانید اما توجه به حق و حقوق معلمان نمی کنید .
ای کاش این مطالب را بیان نمی کردید و ما فکر می کردیم شما از شغل معلمی اطلاع ندارید .
اما اینکه می دانید و عمل نمی کنید این احساس پیش می آید که به شعور معلمان توهین می کنید و باعث ناراحتی است (3237586) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۴۹:۴۱
آقای وزیر از تابستان بیش از هزار بار از رسانه ها بحث ارتقا را بیان فرمودید و اینکه 600000 تومان افزایش حقوق و ...
ولی هنوز در کارگزینی ها می گویند هیچ چیز معلوم نیست .
ما معلمین هم این روز را به شما زحمتکش گرامی تبریک می گوییم ضمنا از این که فرمودید سال 96 تحول زیادیث در حقوق معلمین رخ می دهد ممنونیم (3237608) (alef-11)
 
معلم منطقه 19
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۵۲:۵۶
اقای فانی اولین وزیری است که شجاعانه روز جهانی معلم را تبریک گفته . تا قبل از این هیچ مقام مسئولی رسما اشاره ای به روز جهانی معلم نداشته است (3237613) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۱۹:۵۷:۴۸
ما معلمان نیز به آقای وزیر تبریک می گوییم. اما در نظر داشته باشند معلم باید سیر باشد تا معلمی کند. ایشان لطف کنند برای مردم و فرهنگیان کشور روشن کنند کدام دسته از معلمان در رتبه بندی اخیر 600.000 تومن اضافه شده چون باتحقیقات عریض و طویلی که من و سایر همکاران انجام داده ایم کسی از این مبلغ برخوردار نشده است و تمام وعده های قبلی در این زمینه تو خالی بوده است. در ضمن حق التدریس های فروردین تا خرداد نیز پیگیر باشند. تا باشد از این تبریکات جهانی (3237627) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۲۰:۵۴:۵۴
متاسفانه کار جناب وزیر شده تبریک گفتن وحرف زدن هیچ عملی از ایشان ساخته نیست مانند دبیر کل سازمان ملل که کارش فقط ابراز نگرانیه (3237743) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۲ ۲۲:۲۳:۳۴
نمیخواد پیام صادر کنید.
یک بررسی کنید ببینید این چیزی که شما بیش از شش ماه است در بوق و کرنا کرده اید و اسمش را گذاشتید «طرح رتبه بندی» واقعا چه دردی از فرهنگیان دوا کرده است.
بررسی کنید ببینید وقتی کسی با مدرک کارشناسی ارشد به استخدام دانشگاه در می آید چقدر میگیرد (حتی به عنوان کارمند؛ به عنوان مدرس و با مربته علمی مربی که بماند) شما در طرح رتبه بندی به کارشناسی ارشد چقدر حقوق میدهید.
از باقی میگذرم که هرچند خدا نمیگذرد اما شما خوب میدانید. (3237917) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.