توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 325707
بابک زنجانی بهانه‌ای برای واریز نکردن پول ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۶
مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت گفت: از دیروز که تحریم‌ها برداشته شد، منتظر هستیم که دیگر این بهانه برای بابک زنجانی وجود نداشته باشد و هر لحظه منتظریم مدیریت‌های مربوطه در شرکت نفت یا بانک مرکزی اعلام کنند که پول واریز شده است.

علی‌اکبر ماهرخ زاد در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: تا این لحظه هیچ اقدام مؤثری از متهم نفتی و وکلای وی در داخل و خارج از کشور برای واریز حتی یک سنت به حساب شرکت ملی نفت ایران ندیده‌ایم.

وی افزود: این در حالی است که قاضی محترم پرونده چندین بار به ایشان فرصت داده‌اند که وجه موردنظر را به حساب شرکت ملی نفت واریز کند.

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت با تاکید بر اینکه آنچه برای شرکت ملی نفت مهم است آن است که به مطالبات حقه خود برسد، اضافه کرد: نظر قاضی محترم پرونده هم این است که همه مسیرها و مهلت‌هایی که ایشان تقاضا می‌کند تا بتواند بدهی خود را به شرکت نفت بپردازد را فراهم می‌کند تا این بدهی پرداخت شود.

وی تصریح کرد: تحریم‌ها هم برداشته شده و ایشان هیچ بهانه‌ای ندارد که بگوید نقل‌ و انتقال پول با منع قانونی و تحریم و امثال آن مواجه است، بنابراین از هر بانک معتبری که ایشان ادعا می‌کند وجوهی در آن دارد می‌تواند به نام شرکت ملی نفت در حساب‌های مورد تأیید بانک مرکزی واریز کند و ما هم منتظر فرارسیدن آن لحظه هستیم.

ماهرخ‌زاد تاکید کرد: قاضی پرونده هم در مجموع همه امکانات و فرصت‌ها را در اختیار وی می‌گذارد تا اگر در ادعای خود صادق است، پول را واریز کند و دیگر تحریمی هم در کار نیست که بگوید من می‌خواستم واریز کنم، اما شرکت نفت در تحریم بود یا انتقال ارز با مانع تحریم مواجه بود.

وی افزود: از دیروز که تحریم‌ها برداشته شد، منتظر هستیم که دیگر این بهانه وجود نداشته باشد و هر لحظه منتظریم مدیریت‌های مربوطه در شرکت نفت یا بانک مرکزی اعلام کنند که پول واریز شده است.

*معرفی بانک‌ها هیچ فایده‌ای به حال شرکت ملی نفت ندارد

وی در خصوص ادعای زنجانی درباره معرفی ۸ بانک به شرکت نفت گفت: اینکه شما ۷ یا ۸ یا حتی ۱۰۰ بانک را فهرست و به دادگاه معرفی کنید، حتی اگر این بانک‌ها هم بانک‌های معتبری باشند که نیستند، اما این چه دردی را دوا می‌کند؟

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت با اشاره به تایید نشدن بانک‌های معرفی شده از سوی بابک زنجانی از سوی بانک مرکزی گفت: صرف لیست کردن بانک‌های دنیا به معنی تحویل پول به شرکت ملی نفت است؟ تنها در صورتی‌ چنین کاری ارزش دارد که یکی از بانک‌های معتبر خطاب به دادگاه به‌صورت رسمی و کتبی بنویسد که بانک من آماده است این وجه را به میزان مورد مطالبه به حسابی که معرفی می‌‌شود، واریز کند؛ در غیراین‌صورت فهرست کردن ده‌ها بانک هم هیچ دردی از شرکت ملی نفت دوا نمی‌کند.

وی اضافه کرد: درحالی‌که نه‌تنها هیچ‌یک از بانک‌ها معرفی شده از نظر بانک مرکزی معتبر نیستند، بلکه هیچ بانک معتبری هم تا این لحظه چیزی در این خصوص به شرکت ملی نفت یا بانک مرکزی اعلام نکرده‌اند و هیچ اقدام مؤثری انجام نشده است.

بابک زنجانی از دادگاه یک ماه پس از لغو تحریم‌ها فرصت خواسته است تا بدهی ۲ میلیارد یورویی خود به وزارت نفت را بپردازد.
 
کلمات کلیدی : بابک زنجانی،دادگاه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.