توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271950
تکذیب گفتگوی محرمانه حماس و رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۹
سخنگوی جنبش حماس ادعاهای مسئولان جنبش فتح را درباره گفتگوهای محرمانه حماس با رژیم صهیونیستی به شدت تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فوزی برهوم سه شنبه شب گفت: ادعای محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر اینکه مدارک مستندی درباره گفتگوهای محرمانه حماس و رژیم صهیونیستی در اختیار دارد ، اتهام کاملا بی اساس و دروغ است.

وی افزود: اتهام های غیر واقعی محمود عباس نشانه ناکامی و شکست وی در بخش های مختلف است و با وارد کردن اتهام های واهی به حماس همواره می کوشد چهره جنبش حماس و تاریخ مقاومت مبارزان فلسطینی را مخدوش کند.

سخنگوی حماس از همه رهبران مقاومت ملی و شخصیت های با غیرت فلسطینی که برای حفظ منافع عالی مردم فلسطین تلاش می کنند، خواست محمود عباس را به سبب اقدامات خطرناکش در حق مردم فلسطین ، تضییع حقوق آنان و نادیده گرفتن اصول اساسی فلسطینی ها محاکمه کنند.

اسامه القواسمی سخنگوی جنبش فتح پیش از این از حماس خواسته بود گفتگوهای بیهوده با اسرائیل را فوری متوقف کند.

القواسمی افزود: گفتگوهای محرمانه حماس با اسرائیل منافع ملی و عالی فلسطینی ها را به خطر می اندازد و تنها منافع عالی و راهبردی اسرائیل را که خواهان تجزیه نوار غزه از کرانه باختری است ، محقق می سازد.

القوامسی تصریح کرد: حماس در ۲۲ سال گذشته و از زمان امضای توافقنامه اسلو همواره در اندیشه گفتگو های جداگانه با اسرائیل است.

سخنگوی فتح افزود: سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) به عنوان نماینده فلسطینی ها در حال گفتگوهای علنی با اسرائیل با هدف پایان اشغالگری این رژیم در اراضی فلسطین است و در این گفتگوها همواره به اصول و مبانی اساسی خود پایبند بوده و برای احقاق حقوق همه فلسطینی ها تلاش است.

القواسمی تصریح کرد: در مقابل حماس از یک سو بر توقف گفتگوهای ساف با اسرائیل تاکید می کند و زمانی که گفتگو های سیاسی بین رام الله و تل آویو متوقف ، می بینیم حماس به طور جداگانه وارد مذاکرات مستقیم و غیر مستقیم حماس با اسرائیل شده است.

سخنگوی فتح تاکید کرد: حماس با اسرائیل تنها درباره یک موضوع و آن هم تجزیه نوار غزه ازکرانه باختری رود اردن گفتگو می کند و این همان خواسته اصلی اسرائیل از سال ۱۹۵۶ است.
کلمات کلیدی : حماس و رژیم صهیونیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.