توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407454
پوتین: تلاش هایم برای پایان دادن به خونریزی در سوریه بی نتیجه ماند
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که تلاش هایش برای پایان دادن به خونریزی ها در سوریه بی نتیجه مانده و توافقات شخصی با همتای آمریکایی اش عملی نشده است.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتینک، ولادیمیر پوتین طی سخنرانی خود در شهر سوچی روسیه گفت:به نظر می رسید که پس از مذاکرات طولانی مدت و تلاش های گسترده و دستیابی به یک سری راه حل های میانه پیچیده، جبهه یکپارچه ای برای مبارزه با تروریسم در حال شکل گیری است، اما این مساله به واقعیت مبدل نشد و توافقات شخصی من با رئیس جمهور آمریکا به نتیجه نرسید.

وی افزود که برخی طرف های خاص در واشنگتن تمام تلاش خود را برای به شکست کشاندن توافقات روسی ـ آمریکایی به کار گرفتند و این نشانگر تلاش غیر قابل توجیه و غیر معقول غرب برای تکرار اشتباهاتش است.

پوتین تصریح کرد: مذاکره با دولت کنونی آمریکا برای ما واقعا سخت است؛ چرا که این دولت تقریبا هیچ کدام از توافقات؛ به ویژه درباره سوریه را اجرا نمی کند، اما ما آماده مذاکره با رئیس جمهور جدید آمریکا و پیدا کردن راه حل برای مسائل پیچیده خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه گروه های تروریستی همچنان سلاح و کمک دریافت می کنند تا از آنها برای تحقق اهداف سیاسی خاص استفاده کنند، اظهار داشت که گروه های تروریستی در سوریه همچنان علیه بشار اسد رئیس جمهور این کشور تحریک می شوند و در واقع برخی طرف ها سعی در سوء استفاده از این گروه ها را دارند و فکر می کنند که بعدا به راحتی آنها را از بین خواهند برد، اما در این راه شکست خواهند خورد.

پوتین در پایان تاکید کرد که منطقه خاورمیانه شاهد جنگ های خونین است و باید طرحی جامع برای توسعه اقتصادی این منطقه همانند "طرح مارشال" برای توسعه اروپا در مرحله پس از جنگ جهانی دوم تدوین شود.
 
کلمات کلیدی : پوتین، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.