توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 286981
حمله نظامی، همیشه برای آمریکا گزینه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۳
مقام ارشد آمریکا می‌گوید کشورش در صورت حمله ایران به رژیم صهیونیستی از این رژیم محافظت خواهد کرد.

به گزارش فارس، یک مقام ارشد آمریکایی روز دوشنبه در یک نشست خبری گفته واشنگتن در صورت حمله ایران به رژیم صهیونیستی از این رژیم محافظت خواهد کرد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، بامداد سه‌شنبه اظهارات این مقام آمریکایی را اینطور پوشش داد: «ما هر روز با این تعهد زندگی می‌کنیم و این چیزی است که ما به صورت روزانه برای اسرائیل انجام می‌دهیم. روابط ما از نوع روابط متحدین است و واژه متحد برای ما متضمن یک معنی است، یعنی اگر به شما حمله شود، مانند یک کشور عضو ناتو از شما محافظت خواهیم کرد.»

این مقام آمریکایی که اشاره‌ای به نامش نشده درباره اظهارات مقامات ایرانی مبنی بر نابودی رژیم صهیونیستی بعد از امضای سند پایانی مذاکرات هسته‌ای هم گفت: «این نحوه‌ رفتار صحیح برای یک کشور در جهان امروز نیست. اما به این معنی هم نیست که ما نباید با آن توافقی امضا کنیک که خطر هسته‌ای شدن این کشور را کاهش می‌دهد.»

مقام آمریکایی اضافه کرد: «انتظار ما این نیست که ایران بعد از توافق تغییرات مفرطی در رفتارش ایجاد کند. تلاش ما حل و فصل مسئله هسته‌ای و ایجاد شفافیت و اشراف درباره آن است.»

مقام مورد استناد این روزنامه صهیونیستی در ادامه بار دیگر تهدیدهای نظامی علیه ایران، که به گفته تحلیلگران نقض منشور سازمان ملل متحد است را تکرار کرد.

او گفت: «معتقدیم این توافق نیاز به حمله نظامی را کاهش می‌دهد. ما این را درک می‌کنیم که حمله نظامی همیشه برای آمریکا و اسرائیل یک گزینه است اما این توافق از ضرورت توسل به گزینه نظامی می‌کاهد. اما اسرائیل حق دفاع از خودش را دارد و ما این را درک می‌کنیم.»

نوام چامسکی، نظریه‌پرداز و اندیشمند برجسته آمریکایی روز جمعه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری الجزیره تهدیدهای نظامی مقامات آمریکایی علیه ایران را نقض منشور سازمان ملل متحد دانست.

منبع آمریکایی همچنین بر تعهد واشنگتن برای حفظ برتری نظامی رژیم صهیونیستی نیز تأکید و خاطرنشان کرد آمریکا جنگنده‌های F-۳۵ و سایر سامانه‌های جنگی را به این رژیم خواهد فروخت.

او در ادامه گفت: «توافق هسته‌ای در حوزه توانمندی‌های هسته‌ای ایران است و ارتباطی با توانمندی‌های متعارف این کشور ندارد. ما قبل از توافق، حاشیه برتری نظامی اسرائیل را تضمین کردیم و بعد از آن هم چنین خواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل، آمریکا، ایران، حمله نظامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.