توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494683
گرد وخاک در راه خوزستان/ احتمال کاهش دید افقی در مناطق غربی استان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
سازمان هواشناسی خوزستان در پی وزش باد و احتمال وقوع گرد وخاک در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش تسنیم، سازمان هواشناسی خوزستان در پی وزش باد و احتمال وقوع گرد وخاک در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری اطلاعیه صادر کرد.

متن اطلاعیه صادر شده به شرح ذیل است:

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان خروجی مدل‌های جهانی و منطقه‌ای گرد و خاک نشان‌دهنده وزش بادهای قابل ملاحظه تا شدید در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه و فعال شدن کانون‌های گرد و خاک خارجی و داخلی هست که نتیجه آن افزایش غلظت آلاینده گرد و خاک و کاهش دید افقی ابتدا در مناطق غربی، جنوب غربی و سپس در مناطق مرکزی استان است.

این شرایط در روز سه شنبه بعد ظهر و در روز چهارشنبه از اواسط وقت مورد انتظار است. همچنین بعدازظهر روز دوشنبه برای ساعاتی احتمال کاهش دید افقی در مناطق غربی استان را داریم.

قابل ذکر است که در روزهای یاد شده با کاهش سرعت باد شاهد بهبود کیفیت هوا هستیم. بنابراین توصیه می گردد که بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیر ضروری خودداری نموده و مسئولان استان تمهیدات لازم را بکار گیرند.
 
کلمات کلیدی : استان خوزستان + هواشناسی + ریزگردها + گرمای هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.