توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463182
«سریع و خشمگین» به سوی رکودشکنی
بخش فرهنگی الف، 28 فروردین 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳هشتمین قسمت از سری فیلم‌های «سریع و خشمگین» در سه روز نخست اکران رکوردشکن می‌شود.


به گزارش سینماسینما، آمار فروش روز شنبه نشان می‌دهد که فروش فیلم «سرنوشت خشمگین» در سه روز نخست اکران در ۶۰ کشور مختلف به بیش از ۵۳۴ میلیون دلار خواهد رسید.

به این ترتیب «سرنوشت خشمگین» رکورد پیشین فروش در سه روز نخست اکران را خواهد شکست. در حال حاضر فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با فروش ۵۲۹ میلیون دلار در سه روز نخست اکران این رکورد را در اختیار دارد و پس از آن فیلم‌های «دنیای ژوراسیک» با ۵۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار و «هری پاتر و یادگاران مرگ ۲» با ۴۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش در سه روز نخست افتتاحیه قرار گرفته‌اند.

یونیورسال برای ساخت هشتمین قسمت از سری فیلم‌های «سریع و خشمگین» در حدود ۲۵۰ میلیون دلار هزینه کرده است و اگر پیش‌بینی‌ها درست از آب دربیاید، فیلم در نخستین هفته اکران به سوددهی می‌رسد.

یکی از نکات جالب توجه در فروش «سرنوشت خشمگین» فروش بالای آن در سینماهای کشور چین است. این فیلم در نخستین روز اکران در این کشور به فروشی برابر با ۶۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار دست پیدا کرد و رکورد فروش افتتاحیه یک فیلم در سینماهای این کشور را جابه‌جا کرد.

«سرنوشت خشمگین» به غیر از چین در ۱۵ کشور دیگر از جمله آرژانتین، کلمبیا، مصر، هندوستان، اندونزی، لبنان، مالزی، پاکستان، پرتغال و ونزوئلا رکورد فروش افتتاحیه را شکست.

این فیلم با بازی وین دیزل، دواین جانسون، ترسی گیبسون، جیسون استاتهام و شارلیز ترون درباره پشت کردن تورتو به خانواده و پیوستن به یک تروریست شرور با بازی شارلیز ترون است.

قسمت پیشین این سری فیلم‌ها با فروشی برابر با یک میلیارد و ۵۱۶ میلیون دلار به ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شد.
 
کلمات کلیدی : سینمای آمریکا+فیلم‌«سریع و خشمگین»+فروش فیلم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.