نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486772
روایت شمخانی از نحوه تصمیم‌گیری برای حمله موشکی به داعش/ بعد از تصویب شورای عالی امنیت ملی، نیروی مسلح اقدام کرد
بخش سیاسی الف، ۶ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳
 دبیر شورای عالی امنیت ملی ضمن توضیح روند تصمیم گیری پیرامون عملیات اخیر موشکی سپاه پاسداران، بر لزوم پرهیز از تبدیل کردن موضوع به کشمکش داخلی تاکید کرد و گفت: وقتی عملیات در شورای امنیت ملی به تصویب رسید، نیروهای مسلح هم اقدام کردند.

ایلنا نوشت:علی شمخانی درباره نحوه تصمیم گیری در عملیات موشکی به مواضع داعش گفت: ما نباید این موضوع را تبدیل به یک کشمکش داخلی کنیم. سلسله مراتب فرماندهی نیروهای مسلح روشن است که در راس آن آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا قرار دارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران،اضافه کرد: فرمانده کل قوا اراده و تدبیر کرده است و هر آنچه را که فراتر از تصمیم‌گیری نیروهای مسلح است، ابتدا با شورای عالی امنیت ملی مشورت می‌شود.

او با اشاره به عملیات اخیر موشکی سپاه گفت: این موضوع اول در شورای امنیت ملی مطرح شد و به تصویب رسید. اینکه می‌گوییم به تصویب رسید یعنی مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا تصویب کردند که این کار صورت گیرد و همه مصوبات شورای امنیت ملی از چنین خصلتی برخوردار است.

شمخانی تاکید کرد: وقتی عملیات موشکی در شورای عالی امنیت به تصویب رسید، نیروی مسلح هم اقدام کرد. هر دو طرف درست می‌گویند اما کامل موضوع را بیان نمی‌کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی‌تاکید کرد: همه مصوبات شورای امنیت ملی زمانی عملیاتی می‌شود که فرمانده کل قوا تصمیم می‌گیرند. شمخانی درباره اینکه آیا عملیات موشکی ادامه دارد،گفت: متناسب به تعدی تکفیری‌ها تصمیم‌های متعددی از جمله اقدامات موشکی گرفته می‌شود.
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۴:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۹:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۹:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۰۵:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۸:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۳:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۳:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۱۳:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : دیرالزور+حمله موشکی سپاه به داعش+حمله موشکی سپاه+انتقام سپاه، حمله داعش،حملات تهران+حمله به مجلس+حمله به حرم امام خمینی+تیر اندازی در مجلس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۰:۳۳:۵۷
همیشه به وجود این رزمنده پاسدار که همواره منافع ملی این کشور مد نظرش بوده افتخار کردم . اقای شمخانی سمبل عقلانیت ، فرا جناحی ، شجاعت و پاکدامنی هستند. درود بر این پاسدار ایرانی (4446894) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۰:۳۶:۱۲
من که متوجه این تصمیم گیری نشدم. اگر شما متوجه توضیح این آقا شدید. به ما هم توضیح دهید. !!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4446897) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۵:۳۸:۴۶
برید سازوکار تصمیم گیری و ترکیب شورایعالی امنیت ملی که به وضوح در قانون اساسی قید شده است را بخوانید تا بفهمید. (4447567) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۰:۴۵:۴۱
اگه نیت این کار خدایی بوده چرا اینقدر بحث می کنن که کی این کارو کرده؟ منت گذاشتن ارزش کار خوب رو میاره پایین. به نظر من همه منتظر بودن ببینن نتیجه کار چی می شه. تحریم بیشتر یا تشویق مردم. حالا که به خاطرش تحریم نشدیم و تشویق مردم پشتش بود هر کسی می خواد بگه اول من این کارو کردم یا پیشنهادش مال من بود. مهم اینه که یه کار درستی انجام شده و عواقبی هم تا به این لحظه برای کشور نداشته. (4446913) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۰:۴۸:۳۸
پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به ترقه‌بازی داعش در پایتخت، موجب شد ایرانیان خارج از کشور هم در شادی مردم ایران سهیم باشند، بنده از طرف دوستانم در اروپا از سپاه پاسداران تشکر می‌کنم و انتظار دارم در داخل کشور برخی مسئولان درک صحیحی از این پاسخ پیدا کرده باشند و دچار تحلیل‌های غلط نشوند. (4446918) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۰:۴۹:۴۵
همه اش کار این دولت تفنگدار است !!!!! (4446919) (alef-3)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۱:۰۵:۰۳
چرا عدهای تلاش میکنند تمام خوبیها را به یک گروه پیوند بزنند و تمام بدیها را به یگ گروه دیگر....انچه در بعد ملی انجام میشود یعنی ملی..چرا همه چیز را جناحی انهم از نوع مصادره به مطلوبش میکنید.... (4446957) (alef-3)
 
مهدی 313
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۳:۴۷:۲۴
دقیقا حرف درستی است جناب
ولی در بیانیه اول سپاه اصلا به این موضوعات پرداخته نشده بود و فقط و فقط افتخار ملی بود بعد از 48 ساعت که جناب روحانی و حلقه مشاوران بازخورد مثبت این عمل ملی را دیدند بیانیه صادر کردند آنرا به نام خودشان زدند و تدبیر خودشان دانستند و پس از آن بود که سپاه بیانیه داد که سلسله مراتب فرماندهی نیروهای مسلح دستور این حمله را داده است
پس آن عده روحانی و اطرافیان بوده اند که می خواستند یک موضوع ملی را به نام جناح خودشان تمام کنند نه گروه یا جناح دیگر و یا حتی سپاه (4447328) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۱:۲۳:۴۶
پس تصویبش با شورا بود.
تدبیر و دستور مال کسی دیگه!
آقای روحانی یادت باشه شورا فقط تایید و تصویب کرد.
سعی نکنیم افتخارات تدبیر دیگران رو ب اسم خودمون تموم کنیم آقای روحانی.
شما تدبیرتون در برجام برامون کافیه.
تدبیر شما اونجا خودش رو نشون داد. (4446980) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۲:۴۵:۰۱
اقای روحانی گفت شورا نگفت من (4447191) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۵:۱۷:۰۶
شما با هم نیاز به توضیح بیشتری دارید
اینکه چه کسی پیشنهاد داده و چه کسی عمل کرده اهمیت ندارد. مهم اینست که در یک تعامل شورا تصویب و رهبری مصوبه را تایید کرده اند.

و اینکه این موضوع نباید محل اختلاف و کشمکش داخلی شود.
باز شما دنبال روزنه برای اختلاف بگردبد! (4447508) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۲۱:۴۰:۳۰
دچار هوچی گری نشو . روحانی گفت در شورای امنیت ملی تصویب شد. چرا جو زده میشی (4448361) (alef-11)
 
اسماعيل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۴:۱۷:۰۸
احسنت بر اين روشنگري شجاعانه و بدون جانبداري
وقتيكه كار به اين خوبي در سطح ملي انجام مي شود نبايد عده اي با شبهات انرا خدشه دار كنند
ايشان به عنوان دبير شوراي عالي امنيت ملي هم تصويب هم تدبير و هم بعد اجراي انرا به وضوح بيان كردند. اميدواريم كه اقايان به حرفهاي بي ربط و تفرقه افكنانه شان پايان دهند. (4447381) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.