توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 231279
«گرامافون»؛ مژده الفت؛ نشر همشهری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۸
«گرامافون» /
نویسنده: مژده الفت /
انتشارات همشهری، چاپ اول ۱۳۹۲ /
شمارگان ۱۵۰۰ نسخه /
۹۲ صفحه، ۵۰۰۰ تومان /

****

«گرامافون» نوشته مژده الفت یکی از آثاری ست که در این سری از کتابها منتشر شده است؛ مجموعه ای متشکل از ۱۴ داستان کوتاه، با فضای شهری. نویسنده کوشیده تجربه زیستی خود از زندگی شهری و آدم‌های مختلفی که در چنین فضایی در کنار یکدیگر زندگی می کنند، با ارائه داستانهایی در همین فضا پیش روی مخاطب بگذارد.

نویسنده «گرامافون» درباره این مجموعه می گوید: هر داستان این مجموعه، فقط یک مهره است و هر مهره طرح و رنگی دارد از حس و حال، دغدغه‌ها و ایده‌های خودم.

نگاه انسان به زندگی و روابط میان آدمها هسته اصلی شکل گیری مجموعه گرامافون محسوب می شود. درون‌مایه اصلی داستان‌های این کتاب، نبود درک متقابل و شکل ارتباط انسان‌هاست.

«عبور موقت»، «روزی که ماهی شدم»، «اسپایدرمن»، «پشه‌ها باسوادند»، «منگنه» و... عناوین برخی از داستانهای مجموعه گرامافون را تشکیل می دهند. «گرامافون» نیز عنوان یکی از همین داستان‌هاست که نویسنده آن را به عنوان اسم کتاب نیز برگزیده است.

مجموعه داستان حاضر در ۹۲ صفحه با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۵۰۰ تومان توسط انتشارات همشهری به چاپ رسیده است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«گرامافون»؛ مژده الفت؛ نشر  همشهری