توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465577
الهلال 0 - پرسپولیس 0؛ کار صعود به تهران کشید
بخش ورزشی الف،4اردیبهشت96
پرسپولیس در روزی که برای صعود به امتیاز برابر الهلال نیاز داشت، با ارائه یک بازی درخشان تنها از رسیدن به گل ناکام ماند اما شانس صعود خود را همچنان حفظ کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۱
به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس که با یک شکست و یک تساوی برابر الریان قطر اکنون صعود خود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان را با اما و اگر مواجه کرده است، باید در جدال سرنوشت به مصاف الهلال عربستان برود. دیداری که رقیب عربستانی نیز نمی‌خواهد از شانس میزبانی خود به سادگی عبور کند و با توجه به غیبت سیدجلال حسینی و سروش رفیعی امیدوار به کسب پیروزی برابر شاگردان برانکو ایوانکوویچ است.

استادیوم: سلطان قابوس عمان             تماشاگر: حدود 12 هزار نفر

داور:

مهند قاسم، محمد علی و واثق مدال از عراق

اخطار:

محمد جهفالی دقیقه 5 از الهلال

محمد البورایک دقیقه 27 از الهلال

الخیبری دقیقه 51 از الهلال

الهلال عربستان:

عبدالله معیوف، محمد البریک، اسامه هوساوی، عبدالله حافظ، محمد جهفالی(46 الظواری)، سلمان الفرج، عبدالملک خیبری(61 عبدالله اوتایف)، کارلوس ادواردو، نیکولاس میلسی، نواف عابد و عمرالخریبین(73 بوناتینی).
سرمربی: رامون دیاز

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، محسن مسلمان، علی علیپور و مهدی طارمی.
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح نیمه اول:
شاگردان برانکو بازی را فوق العاده آغاز کردند و با حفظ توپ و مالکیت توانستند برتری خود را در بیشتر دقایق به حریف دیکته کنند. حرکات پا به توپ صادق محرمی و همکاری او با فرشاد احمدزاده بیشترین حملات این تیم را از جناح راست شکل داد و در سمت مخالف نیز وحید امیری با دوندگی خود نقش هجومی تیم را برعهده گرفت. 
پرسپولیسی‌ها اگر خوش شانس بودند می‌توانستند نظر داور عراقی را برای اعلام یک ضربه پنالتی به سود خود کسب کنند اما مهند قاسم به سادگی از خطای مدافع الهلال روی علی علیپور گذشت.
الهلال اما در زمان تصاحب توپ با پاس های کوتاه و تعویض منطقه بازی سعی داشت از سد پرس فوق العاده پرسپولیس عبور کند و در چند صحنه نیز خطرات نصفه و نیمه ای روی دروازه بیرانوند شکل داد اما در کسب هدف ناکام ماند.
بازیکنان پرسپولیس نیمه اول را با دوندگی بالا و حرکات تکنیکی خود شرایط برتری برای حفظ موقعیت و شانس گل ایجاد کردند و در نهایت اما نتوانستند خطر جدی روی دروازه الهلال شکل دهند و در نهایت با تساوی به کار خود خاتمه دادند.
 

دقایق حساس:

دقیقه 4: روی یک ضد حمله الهلالی ها صاحب فرصت فوق العاده‌ای برای تهدید دروازه پرسپولیس شدند که پاس به بیرون وینگر راست این تیم با ضربه خوبی از سوی مهاجم آنها همراه نشد و در ادامه نیز ضربه ناقص عملر الخریبین راهی به دروازه نیافت و توسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه 7: پاس عمقی محسن مسلمان برای علیپور درون محوطه جریمه با شارژ مدافع الهلال همراه شد و در حالی که پرسپولیسی ها اعتقاد به پنالتی داشتند، داور از این صحنه که توسط اوساما شکل گرفته بود گذشت.

دقیقه 23: فرار مهدی طارمی به سمت دروازه الهلال با خطای مدافع حریف همراه شد و در حالی که هواداران این تیم امیدوار به اخراج بازیکن الهلال بودند، کمک داور دوم با اعلام آفساید رویای آنها را نقش بر آب کرد.

دقیقه 36: ارسال از سمت چپ توسط علی علیپور در شش قدم با ضربه مهدی طارمی همراه شد که با بدشانسی اش توپ راهی اوت شد.

دقیقه 38: شوت از راه دور کارلوس ادواردو به شکلی خطرناک از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 53: ارسال صادق محرمی با اشتباه دروازه بان الهلال در خروج در آستانه ورود به دروازه توسط مدافع حریف از روی خط برگشت داده شد. 

دقیقه 56: حرکت محمد انصاری به پشت محوطه جریمه حریف با پاس او به ماهینی همراه شد که ضربه مدافع چپ سرخپوشان راهی به دروازه الهلال نیافت.

دقیقه 63: ارسال حسین ماهینی از سمت چپ با ضربه سر مهدی طارمی در موقعیتی عالی راهی به دروازه نیافت و با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 65: ارسال مواج صادق محرمی بار دیگر دروازه بان الهلال را با اشتباه مواجه کرد و در نهایت او در دو مرحله موفق به مهار آن شد اما خطای علیپور باعث عصبانیت او شد تا عبدالله معیوف بعد از سوت داور به شدت نسبت به این حرکت مهاجم پرسپولیس معترض شود.

دقیقه 66: موقعیت فوق العاده برای پرسپولیس در ضدحمله با پاس پشت مدافع از سوی امیری برای طارمی و ضربه این مهاجم همراه شد که دروازه بان الهلال این موقعیت را راهی کرنر کرد.

دقیقه 73: عمرالخریبین در آخرین ثانیه حضورش در زمین می توانست روی ضدحمله دروازه پرسپولیس را باز کند که در حالت تک به تک با بیرانوند توپش راهی به گل نیافت و ثانیه‌هایی بعد از زمین خارج شد.

دقیقه 84: حرکت پا به توپ مهدی طارمی درون محوطه جریمه و پاس او به علی علیپور با ضربه پای چپ این مهاجم راهی به دروازه نیافت و شانس رسیدن به گل را از پرسپولیس گرفت.

دقیقه 85: حرکت پا به توپ اینبار از فرشاد احمدزاده و شوت دیدنی او از پشت محوطه جریمه با مهار دروازه بان الهلال همراه شد و سرخپوشان از رسیدن به گل ناکام ماندند.
 
کلمات کلیدی : باشگاه پرسپولیس+باشگاه الهلال عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.