توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 258171
پوشش بیمه ۱۱ قلم داروی گرانقیمت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۲
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بازنگری دستورالعمل بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی تحت پوشش بیمه های پایه خبر داد و گفت: ۱۱قلم داروی گرانقیمت تحت پوشش بیمه قرار گرفته و فرانشیز برخی از بیماری ها حذف خواهد شد.

به گزارش شبکه خبر، دیشب نشست شورای عالی بیمه خدمات درمانی برای بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد. در این جلسه علی ربیعی، در توضیح جزئیات مصوبات این جلسه گفت:۱۱داروی جدید بیماران صعب العلاج تحت پوشش بیمه های پایه قرار گرفت و آزمایش ژنتیک تشخیص پیش از تولد برای بیماران هموفیلی و تعویض مفاصل بزرگ برای این گروه از بیماران رایگان شد.

ربیعی ادامه داد: شورایعالی بیمه با تسری پوشش بیمه ای به خدمات تعویض مفاصل با شرایط خاص موافقت کرد. براساس این شرایط، تعویض مفصل ناشی از عفونت و شکستگی و تومور نزدیک مفصل بدون محدودیت درتعهد است. همچنین پرداخت هزینه تعویض مفصل در استئوارتریت ثانویه منوط به ۵سال سابقه بیمه پردازی مصوب شد.

وی افزود: بازنشستگان لشگری، کشوری، مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی و بیماران خاص و مددجویان کمیته امداد(ره ) از دوره انتظار مستثنی هستند. براساس مصوبه شورای عالی بیمه، اخذ هرگونه فرانشیز برای عمل جراحی پیوند کلیه و تزریق داروی شیمی درمانی و رادیوتراپی نیز ممنوع شد. در این نشست همچنین مقرر شد داروهای جدید به فهرست داروهای بیماران تالاسمی، ام اس و پیوندی اضافه شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۵۰قلم داروی بیماران صعب العلاج و در مجموع بیش از ۲هزار قلم دارو در این دولت، تحت پوشش بیمه قرار گرفته است. حسن هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز درحاشیه این نشست گفت: بخشی از مشکلات مردم در زمینه بازنگری تعرفه های پزشکی بود که در جلسه امشب مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وی گفت : در خصوص تعویض مفصل قرار شد، خدمات جدیدی به ویژه برای بیماران کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر بیماران انجام شود.
 
کلمات کلیدی : وزارت کار ، بهداشت ، پوشش بیمه ، گرانقیمت ، بیماران خاص
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.