توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452347
پرداخت جریمه شرکت زد تی ای به اتهام نقض تحریم‌های ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲
یک شرکت چینی بزرگ به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون دلار محکوم شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی ان ان شرکت مخابراتی زد تی ای که قرار است روز پنجشنبه در دادگاه حاضر شود و به جرم خود اعتراف کند، پذیرفت تا به دلیل نقض تحریم‌های ایران و کره شمالی جریمه 1.2 میلیارد دلاری به آمریکا پرداخت کند.

برخی مدیران این شرکت بزرگ قرار بوده است با استفاده از تجهیزات ساخته شده در آمریکا یک شبکه مخابراتی در ایران ایجاد کنند. این شرکت همچنین متهم است که 283 محموله شامل تجهیزات حساس را بر خلاف قوانین صادرات آمریکا به کره شمالی ارسال کرده است.

وزیر بازرگانی آمریکا پس از اعلام این خبر گفت: ما اکنون به جهان هشدار می دهیم که زمان بازی تمام شده است، کسانی که تحریم های اقتصادی ما و قوانین کنترل صادرات را زیر پا گذاشته اند، مجازات و با سخت ترین پیامدها مواجه خواهند شد.

مقامات آمریکا مدعی اند که مدیران ارشد زد تی ای از فعالیت های این شرکت در ایران مطلع بوده‌اند که در گزارشی از رسانه‌ها در سال 2012 به آن اشاره شده بود. بازرسان می‌گویند که مدیران زد تی ای اطمینان دادند که این عملیات در ایران متوقف شده است، اما شرکت یک سال پس از آن قراردادهایش در ایران را از سر گرفت.

به گزارش سی ان ان شرکت زد تی ای یکی از مدیران ارشد خود را سال گذشته پس از آنکه آمریکا محدودیت های صادراتی علیه این شرکت اعمال کرد، اخراج کرده بود.
 
کلمات کلیدی : تحریم‌های اقتصادی +شرکت چینی + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.