توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501243
ارتش عراق: منتظر دستور العبادی هستیم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۵
رئیس ستاد مشترک ارتش عراق از آمادگی نیروهای عراقی برای آغاز عملیات آزادسازی تلعفر خبر داد.

به گزارش تسنیم، عثمان الغانمی رئیس ستاد مشترک ارتش عراق در گفتگو با روسیاالیوم تصریح کرد که نیروهای عراقی برای آغاز عملیات آزادسازی شهرستان تلعفر، منتظر چراغ سبز از سوی حیدر العبادی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح هستند.

وی افزود: همه چیزهای مورد نیاز و نقشه‌های نظامی برای عملیات تلعفر آماده شده است و نیروهای مشترک عراقی در پایگاه‌های خود مستقر شده‌اند.

غانمی تاکید کرد که نیروهای مسلح قبل از آغاز عملیات آزادسازی شهرستان تلعفر، عملیات مقدماتی و پیش‌دستانه علیه مواضع گروه تروریستی داعش انجام می‌دهند.

رئیس ستاد کل ارتش عراق گفت که گام بعدی بعد از عملیات آزادسازی تلعفر، کنترل مرزهای عراق و پاکسازی آن از لوث تروریست‌های داعشی است.

شهر تلعفر در غرب موصل که از سال 2014 میلادی در اشغال گروه تروریستی داعش است، 65 کیلومتر با مرکز موصل فاصله دارد.

این شهر پایگاه مهم داعش و راهی برای عبور تروریست‌ها از سوریه به موصل و بالعکس است و از این مسیر همه کمک‌های لجستیک برای داعش فرستاده می‌شود.

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق چند روز قبل گفت که نقشه آزادسازی شهرستان تلعفر با مشارکت همه دستگاه‌های امنیتی و داوطلب مردمی و عشایری تدوین شده و نیروهای داوطلب مردمی و عشایری در کنار سایر نیروهای مسلح در عملیات آزادسازی تلعفر شرکت می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : ارتش عراق+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.