توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470446
دختر محمد علی کِلی: اسلام دین صلح است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲
دخترِ بوکسور افسانه‌ای جهان در مصاحبه با ایندیپندنت گفت مسلمان بودن در آمریکا، رویکردی محبوب نیست و رئیس‌جمهور آمریکا این کشور را به صد سال پیش بازگردانده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه ایندیپندنت، چاپ انگلیس؛ راشده علی، دختر محمد علی کِلی، در مصاحبه با این روزنامه گفت: «پدرم همواره به ما می گفت چه حمله ای تروریستی رخ دهد یا اتفاقات دیگری بیفتد، جهان درباره مسلمانان تصورات اشتباهی دارد و مسلمانان واقعی تروریست نیستند. او همچنین گفت مذهب ما مذهب صلح است.»

او گفت: «پدرم هرگز تبلیغ درباره این حقیقت را رها نکرد و با مردم در این باره صحبت می کرد. برخی افراد مطلع می گویند مذهب ما مذهب صلح است اما درصد کمی از مردم حقایق را تحریف می کنند، چه مسیحیت باشد، چه یهودیت یا اسلام.»

راشده با اشاره به این که کل جهان تصویر بدی از اسلام ارائه می دهد، گفت: «این وظیفه ماست که هر چه در توان داریم برای ارائه اسلام واقعی انجام دهیم. اگر افراد اقدام به مطالعه کنند، خواهند دید که اسلام مذهب صلح است. بیشتر افراد در واقع نمی خواهند این موضوع را باور کنند و تحقیق نمی کنند. آنها به اینترنت متکی هستند و مطالب رسانه ها را باور می کنند. از این رو، بر این باورم که افراد به زمان نیاز دارند و باید نه تنها درباره اسلام بلکه درباره مذاهب دیگر مطالعه کنند. پدرم صرف نظر از نژاد یا مذهب، مردم را دوست داشت و او به ما نیز یاد داد افراد را صرف نظر از وابستگی هایشان دوست داشته باشیم. فکر می کنم او یک نمونه بود. او فردی کامل نبود، اما فکر می کنم او صادق و ارائه کننده ارزش های بزرگ آموزه های اسلامی بود.»

راشده علی افزود: «ما هم اکنون در یک دوره زمانی حیاتی به سر می بریم. اخیرا مقامات مدیریت امنیت حمل و نقل خودروی مادر و برادرم را متوقف و به مدت دو ساعت از آنها بازجویی کردند و از آنها پرسیدند آیا مسلمان هستید؟ فکر می کنم رئیس جمهور جدید آمریکا ما را به حدود صد سال پیش بازگردانده است.»
 
کلمات کلیدی : دختر محمد علی کلی+اسلام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.