توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 298835
کاخ سفید: هرلایحه مانع برجام راوتو می‌کنیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۰
کاخ سفید با اشاره به لایحه کنگره در خصوص پرداخت غرامت به شهروندان آمریکایی از پولهای بلوکه شده ایران، تأکید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا هر لایحه‌ای که مانع اجرای برجام شود را وتو می‌کند.

کاخ سفید روز چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا هر لایحه‌ای را که مانع اجرای موفقیت‌آمیز برجام شود را وتو می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجو به نقل ازخبرگزاری رویترز گزارش کرد، این اظهارات کاخ سفید در واکنش به لایحه جمهوری‌خواهان است که در کنگره معرفی شده تا از این طریق رئیس‌جمهور آمریکا را از کاهش تحریم‌های ایران منع کند مگر آنکه ۴۰ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به عنوان غرامت به شهروندان آمریکایی پرداخت شود.

طبق گزارشات منتشر شده، یکصد نفر از اعضای مجلس نمایندگان‌آمریکا قرار است روز پنج‌شنبه (امروز) این طرح را که کاخ سفید به شدت با آن مخالف است را به رأی گذارند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که این طرح کنگره امنیت و منافع ملی آمریکا را تضعیف می‌کند و بنابراین اوباما در صورتیکه این طرح در کنگره تصویب شود آن را وتو خواهد کرد.

نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکایی این طرح که «قانون قربانیان تروریسم ایران» نامگذاری شده را پس از شکست تلاشهای قبلی برای رد توافق هسته‌ای در کنگره معرفی کرده‌اند.

رسانه‌های غربی می‌گویند این طرح تاکتیک جدید جمهوری‌خواهان برای کارشکنی در اجرای توافق هسته‌ای و یا دست‌کم، تلاش آنها برای کاستن از دارایی‌هایی است که قرار است مطابق توافق هسته‌ای به ایران اختصاص یابند.

«پت میهان» نماینده جمهوری‌خواه کنگره که این طرح را ارائه کرده می‌گوید:«طبق قوانین آمریکا، حدود ۴۳.۵ میلیون دلار در محاکم قضایی آمریکا برای قربانیان اقدامات تروریستی ایران در نظر گرفته شده است.»

این نماینده جمهوری‌خواه با بیان اینکه بیش از ۸۰ فقره از این پرونده‌ها در دادگاه‌های آمریکا مورد رسیدگی قرار گرفته‌اند، می‌افزاید: «علی‌رغم این، ایران حتی یک سنت هم پرداخت نکرده است. این فرصتی برای تغییر دادن اوضاع است.»
 
کلمات کلیدی : کاخ سفید+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.