توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417030
بازگشت یک‌میلیون زائر از مرز مهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: تاکنون بیش از یک‌میلیون زائر از مرز بین‌المللی مهران وارد کشور شده‌اند.

به گزارش ایسنا، «حسین کلانتری» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای بازگشت زائران تاکنون بیش از یک‌میلیون زائر از طریق پایانه مرزی مهران وارد کشور شده‌اند که نشان می‌دهد بیشتر زائران از این نقطه برای برگشت به شهرهای مبدأ حرکت خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: روند بازگشت زائران از مرز مهران با سازمان‌دهی بسیار مناسبی که امسال از سوی ستاد اربعین پیش‌بینی شد به‌خوبی در جریان است و تاکنون اکثر زائران به شهرهای خود بازگشته و در روزهای انتهایی هفته جاری نیز مابقی زائران وارد کشور خواهند شد.

کلانتری خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی مرز بین‌المللی مهران به استان‌های مرکزی و شمالی کشور بیشتر زائران در مسیر بازگشت این نقطه را برای ورود به کشور برمی‌گزینند و از استقبال و پذیرایی مردم و مسئولان استان هنگام عزیمت به کشور ابراز رضایت کردند.

جانشین رئیس ستاد اربعین استان ایلام خاطرنشان کرد: از ابتدای بازگشت زائران تاکنون بیش از یک‌میلیون زائر از طریق پایانه مرزی مهران وارد کشور شده‌اند که نشان می‌دهد بیشتر زائران از این نقطه برای برگشت به شهرهای مبدأ حرکت خود استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: گذرگاه مرزی مهران به دلیل نزدیکی به عتبات عالیات جز مکان‌های پرتردد زائران ایرانی است به‌طوری‌که در راهپیمایی اربعین حسینی از 2 میلیون و 100 هزار زائر ایرانی بیش از 50 درصد معادل حدود یک‌میلیون نفر آن از این مرز به کربلا سفرکرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : بازگشت زائران+ اربعین حسینی + مرز مهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.