توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459638
دردسرهای پرخوری نوروز تا یک ماه ادامه دارد!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
‌یک کارشناس ارشد تغذیه معتقد است: حدود یک ماه برای آب کردن اضافه وزن ناشی از پرخوری در ایام نوروز زمان نیاز است.

‌سهیل عباسی در گفت و گو با ایسنا‌، با بیان اینکه به تجریه ثابت شده که افراد در ایام نوروز دو تا سه کیلوگرم اضافه وزن پیدا می کنند، گفت: در تعطیلات دو تا سه هفته‌ای نوروز به علت کم تحرکی و پر کالری شدن رژیم غذایی، افراد به طور معمول بین دو تا سه کیلوگرم اضافه وزن پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: این اضافه وزن در نتیجه انباشت چربی در بدن است و همانطور که تشکیل آن دو تا سه هفته به درازا کشیده، آب کردن و از بین بردن آن نیز به مدت زمانی در همین حدود یا بیشتر نیاز دارد.

عباسی افزود: افراد برای آب کردن این میزان چربی تجمعی باید در وهله اول صبور بوده و با داشتن برنامه رژیمی مطلوب و انجام ورزش کافی، در مدت زمان مناسب اقدام به آب کردن آن کنند.

وی تصریح کرد: برنامه ورزشی باید به طور متوسط سه روز در هفته انجام شده و افراد در خصوص تغییر رژیم غذایی خود نیز باید این کار را تحت نظر کارشناس تغذیه و به تدریج انجام دهند تا دچار مشکل نشوند.

این کارشناس ارشد تغذیه خاطرنشان کرد: افراد در طول دو تا سه هفته تعطیلات نوروز روزانه مقدار زیادی کالری از غذاهای پرچرب و  تنقلاتی مانند آجیل و شیرینی دریافت کرده‌اند و پس از این مدت باید به تدریج میزان کالری در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.

وی افزود: افراد برای کاهش وزن مطلوب می‌توانند از گیاهان بهاری خودرو نیز استفاده کنند، به شرطی که این گیاهان را بدون روغن و تنها به صورت خام یا آب پز مورد استفاده قرار دهند.

عباسی معتقد است: با داشتن رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش کافی افراد می‌توانند ظرف مدت یک ماه، دو تا سه کیلوگرم چربی انباشته شده در بدن خود را آب کنند.
 
کلمات کلیدی : پرخوری، تغذیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.