توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409930
آسانژ دخالت روسیه در افشای ایمیل‌های کمپین کلینتون را رد کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
مالک و پایه‌گذار ویکی‌لیکس اتهامات هیلاری کلینتون درباره دخالت روسیه در افشای ایمیل‌های کمپین انتخاباتی‌اش توسط این وب‌سایت را رد کرده است.

به گزارش تسنیم، جولیان آسانژ مالک و پایه‌گذار ویکی‌لیکس در مصاحبه با راشاتودی تأکید کرد: روسیه هیچ نقشی در افشای ایمیل‌های مربوط به کمپین کلینتون توسط ویکی‌لیکس نداشته است.

ویکی‌لیکس اخیراً بیش از 43 هزار ایمیل هک‌شده متعلق به جان پودستا رئیس کمپین انتخاباتی کلینتون را منتشر کرده است. این وب‌سایت قول داده است تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیش از 50 هزار ایمیل را منتشر کند.

آسانژ در این باره تأکید کرد: کمپین انتخاباتی کلینتون نسبت به روسیه حساسیت خاصی پیدا کرده و مسکو را مسئول هر اتفاقی ارزیابی کرده است. هیلاری کلینتون بارها به‌اشتباه گفته است که "17 آژانس اطلاعاتی آمریکا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که منبع اصلی انتشار این ایمیل‌ها، روسیه بوده است."، این درست نیست. می‌توانیم بگوییم که دولت روسیه منبع اصلی نبوده است.

کلینتون به‌خاطر استفاده از سرور و ایمیل شخصی برای انجام امور اداری در دورانی که وزیر خارجه آمریکا بوده، با انتقادات و فشارهای زیادی روبه‌رو شده است.

در ماه جولای نیز وب‌سایت ویکی‌لیکس حدود 20 هزار صفحه از ایمیل‌های هک‌شده کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا را منتشر کرد. کلینتون در آخرین مناظره انتخاباتی در اکتبر، دولت روسیه را به انجام حملات سایبری متهم کرد تا بر انتخابات آمریکا نفوذ کند.

7 اکتبر نیز واشنگتن رسماً دولت روسیه را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی از طریق حملات سایبری و هکری به سازمان‌ها و مؤسسات سیاسی متهم کرده است.

روسیه بارها اتهامات آمریکا درباره دخالت در انتخابات ریاست جمهوری و هک کردن سازمان‌های سیاسی این کشور را رد کرده است.
 
کلمات کلیدی : آسانژ ،روسیه، کلینتون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.