توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505636
وعده فرانسه به عراقی‌ها در پساداعش
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵
وزیر خارجه فرانسه بر کمک این کشور برای بازسازی و برقراری آشتی و صلح در عراق پس از شکست تروریست‌های داعش تاکید کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، ژان ایو لودرایان وزیر خارجه فرانسه امروز شنبه پس از دیدار و گفتگو با مقام های عراقی در بغداد، تاکید کرد: فرانسه به تلاش های مربوط به بازسازی و آشتی و صلح در عراق کمک خواهد کرد، آن هم در شرایطی که عراق در حال شکست تروریست های داعش است.
وزیر خارجه فرانسه در کنفرانس خبری در بغداد همراه با فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه و ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق، گفت: ما در جنگ حضور داریم و در صلح نیز حضور خواهیم داشت. در حالی که مبارزه مشترک با داعش هنوز پایان نیافته است، ولی در حال ورود به مرحله ثبات، آشتی و بازسازی هستیم، مرحله‌ای از صلح.

وزرای فرانسوی همچنین قصد دارند با رهبران کردستان عراق در اربیل دیدار و گفتگو کنند. نیروهای پیشمرگه کرد نیز نقش مهمی را در مقابله با داعش ایفا می کنند.

فرانسه و سایر کشورهای غربی نگران طرح اقلیم خودمختار کردستان عراق برای برگزاری همه پرسی استقلال طی ماه آینده هستند. این همه پرسی می تواند موجب بروز منازعه تازه‌ای با بغداد و کشورهای همسایه شود که میزبان کردهای زیادی هستند، مثل ایران و ترکیه.

یک دیپلمات آگاه در این باره گفت: لو درایان و پارلی به مسعود بارزانی رئیس اقلیم خودمختار کردستان خواهند گفت که فرانسه از خودمختاری کردستان به شرطی حمایت خواهد کرد که بخشی از کشور عراق باشد.
 
کلمات کلیدی : فرانسه+عراق+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.